Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów Maybach

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów Maybach

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

W którym warsztacie możliwa jest możliwość regeneracji filtrów FAP dla samochodów produkcji Maybach?

Zanieczyszczone filtry można wyremontować w autoryzowanych serwisach. Jest to bardzo komfortowa opcja, gdyż do pracowni filtry i katalizatory SCR można doręczyć osobiście lub uzgodnić usługę jednego z naszych kurierów, która zawiera transport filtrów cząstek stałych do pracowni oraz z powrotem do domu klienta.

W jaki sposób przebiega realizacja remontu filtrów FAP z samochodów wyprodukowanych przez koncern Maybach w naszym warsztacie?

W specjalistycznym warsztacie w celu wykonania poddania czyszczeniu filtrów FAP z pojazdów wyprodukowanych przez koncern Maybach pracujemy zgodnie z określonymi procedurami, do których należą:
 • Przyjęcie od zleceniodawców filtrów cząstek stałych przytransportowanych do pracowni bez pośredników bądź dzięki pomocy współpracującej z nami firmy kurierskiej.
 • Doręczenie filtrów DPF z aut z koncernu Maybach do przedsiębiorstwa, gdzie wziernikowo testowany jest stopień uszkodzenia.
 • Gdy stan filtra lub katalizatora determinuje konieczność przeprowadzenia czyszczenia na dedykowanych maszynach, filtr jest instalowany do urządzenia przeznaczonego do regeneracji wodnej.
 • Wykonanie powtórnych kontroli na wyczyszczonych i wysuszonych filtrach cząstek stałych z osobówek marki Maybach.
 • Sporządzenie raportów dostarczających informacji na temat stanu filtrów cząstek stałych i katalizatorów po renowacji oraz doręczenie zregenerowanych części do rąk zleceniodawcy.

Ile należy zapłacić za wykonanie usługi oczyszczania filtrów dla pojazdów wyprodukowanych przez koncern Maybach zasilanych silnikiem wysokoprężnym?

Opłata za usługę remontu filtrów cząstek stałych i katalizatorów dla aut wyprodukowanych przez koncern Maybach okazuje się naprawdę opłacalna i stanowi ułamek kosztu filtra ze sklepu.

Jak najszybciej dostarczyć filtr DPF aut produkcji Maybach, aby na terenie profesjonalnej pracowni mogła być przeprowadzona procedura oczyszczania?

W serwisie czyszczenia filtrów DPF i FAP umożliwiamy klientom zastosowanie jednej z dwóch możliwości: filtr DPF można samodzielnie przywieźć do warsztatu albo uzgodnić przyjazd jednego z naszych kurierów, który zajmie się wysyłką filtrów do serwisu i z powrotem do klienta.

Jakiego rodzaju elementy układu redukcji emisji spalin z aut produkcji Maybach da się poddawać czyszczeniu filtrów?

W zasadzie wszystkie filtry DPF i FAP mogą być poddane dopalaniu, w tym:
 • filtry FAP do pojazdów osobowych,
 • filtry DPF do ciężarówek,
 • filtry cząstek stałych do pojazdów dostawczych.

Jakie można wymienić oznaki usterki filtrów DPF w autach produkcji Maybach oraz informują o tym, że filtr FAP kwalifikuje się do wykonania remontu filtrów DPF i FAP?

Typowe oznaki awarii filtrów DPF i FAP w pojazdach z logo Maybach to:
 • większe zużycie paliwa;
 • falowanie obrotów silnika;
 • zwiększone dymienie;
 • problemy z rozruchem;
 • zmniejszone osiągi.

Dlaczego należy przeprowadzić naprawę filtrów DPF z aut z koncernu Maybach w autoryzowanym zakładzie?

Opłaca się wybrać naszą ofertę w zakresie oczyszczania filtrów cząstek stałych i katalizatorów w autach marki Maybach, bo:
 • Szczycimy się wysoką skutecznością.
 • Wszystkie zregenerowane przez nas elementy są jak nowe, dlatego udzielamy im też gwarancji jak na nowe.
 • Dysponujemy najnowocześniejszą i największą pracownią tego typu w kraju.
 • Mamy bardzo atrakcyjne ceny.
 • Do zrealizowanych zleceń dołączamy dokumentację.

   Firma Maybach powstała w roku 1909, za sprawą Wilhelma i Karla Maybachów (ojciec i syn), którzy stworzyli przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją silników. Znajdowały one zastosowanie głównie w sterowcach Zeppelin. Dzięki współpracy z Daimlerem Maybach zaczęło produkcję samochodów, jednak silniki produkowane przez Maybacha wciąż wykorzystywane były także w innych pojazdach, jak kolej, samoloty czy statki.

   Produkcja samolotów po I wojnie światowej była zakazana, dlatego też Maybach zajmował się rozwojem produkcji samochodów, czego efektem był model Maybach W1 zaprezentowany w 1919 roku. Kolejnym kamieniem milowym w historii przedsiębiorstwa był samochód Maybach SW38 Roadster, który w roku 1938 przekroczył barierę prędkości 200 km na godzinę. Po śmierci Karla Maybacha w 1960 roku prawa do Maybacha przejął Daimler, który aż do 1997 roku nie prezentował nowych modeli. W 2011 roku zapowiedziano likwidację Maybacha, natomiast 3 lata później zapowiedziano jej reaktywację, jednak nie jako osobnej linii samochodów tylko jako ekskluzywną wersję Mercedesa.

   Jak każdy producent samochodów, tak i Daimler odpowiedzialny za Maybacha borykał się w swoim czasie z problemami związanymi z emisją spalin. Normy i dyrektywy Unii Europejskiej jasno określają jaki poziom jest dopuszczalny, a uzyskanie akceptowalnych wyników jest możliwe jedynie przy wykorzystaniu filtra DPF, czyli filtra cząstek stałych. Cena Maybachów zawsze była bardzo wysoka, także instalacja filtra DPF w Maybachach przebiegła niemal niezauważenie, pod względem kosztów.

 

 

Filtr cząstek stałych z samochodu marki Maybach na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja filtrów cząstek stałych w samochodach Maybach

 

Katalog Maybach filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Maybach oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Maybach

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Maybach 398
Regeneracja filtra FAP Maybach 398
Mycie katalizatora Maybach 398
Płukanie katalizatora SCR Maybach 398
Naprawa filtra cząstek stałych Maybach 398
Czyszczenie, płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Maybach 1490
Wycinanie filtra FAP Maybach, usuwanie filtra FAP Maybach 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR Maybach 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Rafał
5
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wypalanie w piecu jest jedną z metod czyszczenia filtrów DPF/FAP. Opinie na temat tego rodzaju oczyszczania DPF są bardzo zróżnicowane. Niektórzy uważają, że jest to niezawodna i skuteczna metoda, zwłaszcza w przypadku filtrów zanieczyszczonych ciężko usuwalnymi zanieczyszczeniami. Inni z kolei twierdzą, że może to prowadzić do uszkodzenia filtra i że lepszym rozwiązaniem jest czyszczenie mechaniczne. W każdym przypadku ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę i dokładnie przestrzegać instrukcji producenta dotyczących czyszczenia.
Beniek
0
star_outline star_outline star_outline star_outline star_outline
Wystawiono 4 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Taką limuzynką Maybach to można jeździć. Choć ciekaw jestem, czy koszt czyszczenia filtra dpf do takiego modelu różni się od cen zwykłych aut?

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki