Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Mycie DPFów

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Myciem DPF-ów popularnie określa się metodę wodnochemicznej regeneracji tych elementów układu wydechowego. Metoda ta polega na poddaniu filtra cząstek stałych DPF działaniu specjalistycznych detergentów, pozwalających na obniżenie napięcia powierzchniowego wody do poziomu, w którym będzie ona w stanie rozbijać nagromadzone nagary oleju silnikowego, wysokiej temperatury, jednak znacznie niższej niż w przypadku dopalania sadzy w filtrze oraz wysokiego ciśnienia przepływu wody, które za zadanie ma mechaniczne usunięcie złogów zanieczyszczeń. Metoda regeneracji hydrochemicznej, czyli mycie DPF-ów, jest najnowocześniejszą metodą pozbywania się zanieczyszczeń z zapchanego filtra DPF, która pozwala na usunięcie również niepalnych zanieczyszczeń jak powstających w procesie dopalania sadzy w filtrze popiołów. Ponieważ cząstki stałe, tytułowe zanieczyszczenia z filtra DPF, to w ponad 50 procentach węgiel nie ma większego problemu, aby pod wpływem wysokiej temperatury doprowadzić do jej wypalenia, jednak popioły, które powstają w procesie wypalania sadzy, już tak łatwo usuwać się nie dają. Dlatego też, aby odzyskać 100% sprawności filtra, konieczne jest jego okresowe mycie. Istotną informacją dla wszystkich korzystających z podobnego rozwiązania w swoim samochodzie jest to, że metoda wodna regeneracji DPF jest metodą najskuteczniejszą, najtańszą i jedyną bezpieczną. Cena takiej regeneracji jest zazwyczaj również mniejsza niż wypalania wkładów w piecach indukcyjnych czy czyszczenia w myjkach ultradźwiękowych.

 

 

Filtr cząstek stałych DPF przygotowany do mycia
Mycie DPFów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Regeneracja filtra DPF 320
Płukanie filtra cząstek stałych 320
Czyszczenie katalizatora 320
Naprawa filtra FAP 320
Mycie katalizatora SCR 320
Regeneracja, płukanie katalizatora do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora SCR, usuwanie katalizatora SCR 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Mycie DPFów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer