Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Mycie Katalizatorów

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Mycie katalizatorów to popularna nazwa stosowanej w celu odzyskania właściwości katalitycznych metody wodnej regeneracji katalizatorów. Polega ona na usunięciu, w bezinwazyjny sposób zalegających wewnątrz konstrukcji katalizatorów zanieczyszczeń uniemożliwiających ich sprawną pracę. Hydrochemiczna regeneracja katalizatorów jest obecnie jedyna metoda, której zastosowanie nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia konstrukcji lub utraty właściwości katalizatora.

Zadaniem reaktora katalitycznego zwanego katalizatorem samochodowym, jest katalityczne wiązanie emitowanych przez pracujący silnik tlenków azotu, a odbywa się to na powierzchni wewnętrznej konstrukcji katalizatora, która pokryta jest katalitycznym filmem, powłoką zbudowaną z cyrkonu i platyny. Pod wpływem wysokiej temperatury, wywołanej przepływem gorących spalin, cyrkon przechodzi w postać półpłynną, jednocześnie zapewniając przepływ elektronów słabo reaktywnej, szlachetnej platynie. Pokrycie tego filmu, folii katalitycznej zanieczyszczeniami z silnika, sadzą czy nagarem oleju sprawi, że katalizator utraci swoje właściwości.

Aby je odzyskać, należy katalizator umyć w odpowiednich warunkach, w specjalnie do tego przygotowanej maszynie. Zastosowanie innych metod, na przykład wysokiej temperatury, może doprowadzić do uszkodzenia powłoki katalitycznej, a przez to spowodować utratę właściwości i bezpowrotne zniszczenie katalizatora. Biorąc pod uwagę ceny nowych katalizatorów, lepiej nie doprowadzać ani do takiej sytuacji, ani do takiego zagrożenia.

 

 

Katalizator na stole w pracowni przygotowany do mycia
Mycie katalizatorów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie filtra cząstek stałych 320
Mycie katalizatora SCR 320
Regeneracja katalizatora 320
Czyszczenie filtra DPF 320
Naprawa filtra FAP 320
Płukanie, czyszczenie filtra cząstek stałych do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra FAP, usuwanie filtra FAP 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Mycie Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer