Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Naprawa filtrów DPF

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.50

Filtry DPF już nigdy nie opuszczą układów wydechowych samochodów z silnikiem diesla, ponieważ obecny stan środowiska jeszcze przez wiele lat nie będzie przewidywał złagodzenia norm emisji spalin, a nawet w przypadku poprawy sytuacji, w celu utrzymania równowagi naturalnej, normy pozostaną minimum takie jak były. Sprawia to, że obecność filtra cząstek stałych w układzie wydechowym jest niezbędna, ponieważ nie ma obecnie, skuteczniejszej metody na minimalizowanie emisji trujących zanieczyszczeń do środowiska.

Filtr cząstek stałych jest częścią eksploatacyjną, więc jak sama nazwa wskazuje, zużywa się. Jest to wywołane zadaniem, jakie wykonuje w układzie wydechowym każdego diesla, a mianowicie mechanicznie odfiltrowując sadzę, raz na jakiś czas się zapycha. Sytuacja taka ma dwa rozwiązania, to znaczy, jeśli czynnikiem powodującym niedrożność filtra FAP jest sadza, nie możemy mówić o konieczności naprawy katalizatora, tylko o konieczności dopalenia sadzy.

Naprawa katalizatora może wiązać się z koniecznością usunięcia z jego struktury niepalnych popiołów, na przykład za pomocą regeneracji wodnej. Naprawy może również wymagać filtr cząstek stałych z uszkodzonym wkładem filtrującym, jednak w takim wypadku z naprawy filtra DPF niestety można zrezygnować, ponieważ, w przypadku uszkodzenia ceramiki, popękania lub stopienia węglika krzemu, konieczne jest wymienienie wkładu filtra. Cena takiej wymiany porównywalna jest z wymianą filtra, a więc kilka razy większa od ceny regeneracji filtra DPF.

 

 

Filtr DPF na stole w pracowni przygotowany do naprawy
Naprawa filtrów DPF

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie katalizatora 398
Naprawa filtra cząstek stałych 398
Regeneracja filtra DPF 398
Płukanie katalizatora SCR 398
Mycie filtra FAP 398
Mycie, płukanie katalizatora SCR do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych, usuwanie filtra cząstek stałych 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Naprawa filtrów DPF już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer