Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Naprawa filtrów FAP

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Aby naprawić filtr FAP należy najpierw określić naturę problemu. Jeśli uszkodzenie obejmuje jedynie zaczopowanie filtra sadzą, sprawa jest prosta i nie ma konieczności naprawy filtra FAP. Można przeczyścić go osobiście, wprowadzając samochód w tak zwaną, procedurę dopalania sadzy w filtrze.

Jeśli przyczyną utraty właściwości filtra jest popiół gromadzący się już po dopaleniu sadzy, wtedy z całą pewnością mnożna mówić o usłudze naprawy filtrów FAP. Konieczne jest wtedy wymontowanie filtra i odesłanie go do odpowiedniej pracowni regeneracji, która zajmie się wodną regeneracją naszego filtra cząstek stałych FAP. Niestety naprawa mokrego filtra cząstek stałych FAP jest niemożliwa w przypadku kiedy do uszkodzenia doszło w obrębie albo ceramicznego wkładu filtra, albo w obrębie korpusu, wewnątrz którego wkład jest umieszczony.

Spowodowane jest to koniecznością utrzymania jednolitej konstrukcji i szczelności układu. Uszkodzenie filtrującej spaliny ceramiki wiąże się z koniecznością wymiany wkładu na nowy, a cena takiej wymiany jest porównywalna z wymianą całego filtra cząstek stałych FAP. Warto tutaj dodać, że najczęstszą przyczyną uszkodzeń wkładu filtra FAP jest nieumiejętna regeneracja, za pomocą nieskutecznych i niebezpiecznych metod, które mogą prowadzić do popękania i skruszenia węgliku krzemu, z którego zbudowany jest filtr.

 

 

Filtr cząstek stałych FAP przygotowany do naprawy na stole w pracowni
Naprawa filtrów FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie katalizatora SCR 320
Regeneracja filtra DPF 320
Naprawa filtra FAP 320
Płukanie katalizatora 320
Mycie filtra cząstek stałych 320
Mycie, płukanie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych, usuwanie filtra cząstek stałych 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Naprawa filtrów FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer