Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Naprawa Katalizatorów

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Katalizatory samochodowe są bardzo delikatnymi i jednocześnie bardzo ważnymi urządzeniami pracującymi w układzie wydechowym silnika. Ich zadaniem jest zmniejszanie emisji spalin do środowiska za pomocą wiązania na powierzchni powłoki katalitycznej wewnątrz katalizatora związków azotu, zwłaszcza jego tlenków. Podobna redukcja możliwa jest, dzięki wykorzystaniu specyficznych właściwości, jakie platyna nabiera w połączniku z półpłynnym cyrkonem, z którego zbudowane są elementy katalizatorów, odpowiedzialne za wychwyt zanieczyszczeń.

Problem pojawia się w przypadku kiedy katalizator zaczyna tracić swoje właściwości. Jest kilka przyczyn, które mogą wywoływać podobną sytuację. Po pierwsze, jest to zabrudzenie powłoki katalitycznej reaktora katalitycznego. W efekcie zbierania się na powierzchni katalizatora zanieczyszczeń spaliny nie mają możliwości wiązać się wewnątrz katalizatora. W tym wypadku naprawa katalizatora sprowadza się do umycia go w specjalnie do tego przygotowanej maszynie.

Jeśli jednak doszło do uszkodzenia katalitycznej powłoki, która jest głównym elementem pracującym, na przykład poprzez poddanie katalizatora nieodpowiedniej regeneracji, naprawa katalizatora jest niemożliwa. W takim wypadku konieczna jest jego wymiana a cena wymiany katalizatora na nowy, jest kilka razy większa niż odpowiedzialne zregenerowanie katalizatora metodą wodną.

 

 

Katalizator przygotowany do naprawy na stole w pracowni
Naprawa katalizatorów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Regeneracja filtra DPF 320
Płukanie katalizatora SCR 320
Mycie filtra FAP 320
Naprawa filtra cząstek stałych 320
Czyszczenie katalizatora 320
Płukanie, mycie katalizatora do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Naprawa Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer