Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Nissan - filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Niewiele z obecnie istniejących koncernów motoryzacyjnych od samego początku zajmowało się produkcją samochodów, tak jednak było w przypadku marki Nissan, początkowo Datsun.

W 1911 roku w Tokio Masujiro Hashimoto otwiera pierwszą fabrykę samochodów, Kwaishinsha. W 1914 roku produkuje pierwszy samochód nazwany DAT. W języku japońskim słowo „datto” oznacza uciekającego zająca, w związku z tym na maskach pojazdów pojawiała się figurka zająca. Początkowo produkcja opierała się na samochodach ciężarowych. Początek lat 30. to pojawienie się prototypu o nazwie Datsun. W 1933 roku dochodzi do połączenia z Tobata Casting i jest to pierwszy rok produkcji aut przez Nissana. W 1953 roku debiutuje model Patrol, pojazd z sześciocylindrowym silnikiem o mocy 85 KM i napędem 4 × 4. Pod koniec lat 50. z taśm produkcyjnych schodzi Bluebird, z silnikiem o mocy 34 KM. Od 1957 roku produkowany jest model Skyline, z silnikiem o pojemności 1482 cm i mocy 60 KM. Dużą popularnością w tamtym czasie cieszył się Nissan Sunny, produkowany do dziś. Kolejnym kamieniem milowym w historii był model 240Z z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem o pojemności 2,4 l i mocy 150 KM.

 

W 2002 roku debiutuje model 350 Z a jego następcą jest Nissan 370 Z. Rozpoznawalne auta tej marki to: Micra, Nissan Note, Juke, Qashqai. W swojej ofercie Nissan oferuje również model elektryczny, Leaf. Firma zapowiedziała również że do 2020 roku wprowadzi do swojej oferty pojazd autonomiczny. Nissan jest bardzo popularną marką z rynku wtórnego, a to za sprawą wielu udanych silników, skonstruowanymi i kilkanaście lat temu i obecnie. Dobrze przedstawia się tu sytuacja z dieslami, najbardziej udany z nich 2.0 dCi, ale i nowszą jednostką 1.6 dCi. Atutem silników Nissana jest ich rozrząd napędzany przez łańcuch. Z kolei minusem, z którym niestety trzeba się w silnikach wysokoprężnych Nissana pogodzić, jest konieczność stosowania filtra cząstek stałych DPF. Filtr trzeba regularnie przepalać, a okresowo nawet regenerować FAP DPF, jednak jest to cena, za utrzymania środowiska w dobrej kondycji.

 

 

Katalizator z samochodu marki Nissan na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja katalizatorów marki Nissan

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Nissan

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Nissan 398
Regeneracja filtra FAP Nissan 398
Mycie katalizatora Nissan 398
Płukanie katalizatora SCR Nissan 398
Naprawa filtra cząstek stałych Nissan 398
Płukanie, czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Nissan 1490
Wycinanie katalizatora SCR Nissan, usuwanie katalizatora SCR Nissan 0 *
Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych Nissan 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Nissan

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer