Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Nowy filtr DPF

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Jeśli w czasie eksploatacji silnika diesla napotkamy problemy z układem wydechowym a konkretnie z uszkodzeniem filtra cząstek stałych niekiedy konieczna jest jego wymiana na nowy filtr DPF. Warto jednak zaznaczyć, że sytuacja, w której nie ma możliwości naprawić filtr DPF, jest rzadka i zazwyczaj jest efektem błędów, podczas próby usunięcia problemu. Zazwyczaj utrata właściwości filtra spowodowana jest zbyt dużą akumulacją zanieczyszczeń w postaci sadzy i cząstek stałych wewnątrz filtra. Wtedy nie ma konieczności wymiany filtra na nowy. Poddany odpowiedniej regeneracji metodą wodną filtr jest w stanie odzyskać nawet pełną sprawność.

Wymiana na nowy jest nieodzowna w przypadku, kiedy doszło do uszkodzenia struktury wkładu, na przykład poprzez stopienie go w zbyt wysokiej temperaturze, lub poprzez uszkodzenia mechaniczne, jak pęknięcia, czy skruszenia wkładu. Nie ma wtedy sposobu na przywrócenie jednolitej konstrukcji filtra, a konkretnie wkładu, która niezbędna jest do zachowania pełnej sprawności filtra. Warto wiedzieć, że wymiana filtra na nowy wiąże się z wydatkiem, ponieważ cena filtra DPF jest uzależniona od popularności modelu (do najpopularniejszych nowe filtry DPF są dostępne jako zamienniki) oraz typu pojazdu, w jakim był instalowany. Nowe filtry DPF do samochodów ciężarowych to wydatek liczony w tysiącach złotych, a cena regeneracji filtra cząstek stałych to zazwyczaj niewielki procent tego, co trzeba zapłacić za nowy filtr cząstek stałych DPF.

 

 

Nowy filtr DPF przed instalacją w samochodzie
Nowy filtr DPF

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie katalizatora SCR 320
Czyszczenie filtra DPF 320
Naprawa filtra FAP 320
Regeneracja katalizatora 320
Mycie filtra cząstek stałych 320
Regeneracja, czyszczenie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Nowy filtr DPF już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer