Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Oczyszczanie Katalizatora

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.50

Kluczowe dla właściwej pracy katalizatora jest umożliwienie kontaktu emitowanych przez silnik spalin z powłoką katalityczna jaką pokryte jest wnętrze katalizatora. Ponieważ katalizator pracuje w układzie wydechowym, narażony jest na zanieczyszczenia produkowane w procesie spalania oleju napędowego. Z tego też powodu, dochodzi do pokrywania się powłoki katalitycznej katalizatora zanieczyszczeniami z silnika, a przez to uniemożliwiony jest kontakt aktywnego połączenia cyrkonu z platyną, z gazami spalinowymi. A to zamyka drogę do oczyszczania spalin przez katalizator.

Sposobem na odzyskanie sprawności katalizatora jest oczyszczanie katalizatora za pomocą specjalnej metody regeneracji wodnej. Do momentu uzyskania odpowiedniej temperatury zarówno cyrkon, jak i platyna pozostają w postaci stałej i najbardziej właściwym sposobem czyszczenia jest poddanie katalizatora płukani właśnie w tym stanie. Pozwala to na oczyszczenie katalizatora bez niebezpieczeństwa stopienia filmu katalitycznego a poprzez to uszkodzenia katalizatora. Dodatkowo wykorzystywane podczas regeneracji wodnej detergenty pozwalają na rozbijanie złogów nagaru olejowego, który ma tendencję do osadzania się na nierównościach powłoki katalitycznej katalizatora.

Cena takiej regeneracji oscyluje w okolicach 500-600 złotych, co oznacza, że ze wszystkich metod oczyszczania katalizatorów, cechuje się najwyższą skutecznością przy najniższej cenie oczyszczania katalizatora.

 

 

Katalizator na stole w pracowni przed profesjonalnym oczyszczaniem
Oczyszczanie katalizatora

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie katalizatora 320
Mycie filtra cząstek stałych 320
Regeneracja filtra DPF 320
Naprawa filtra FAP 320
Płukanie katalizatora SCR 320
Czyszczenie, mycie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Oczyszczanie Katalizatora już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer