Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Płukanie filtrów DPF

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

Płukaniem filtrów DPF przyjęło się określać nowoczesną metodę regeneracji wodnochemicznej, polegającej na bezinwazyjnym usunięciu z wnętrza filtra cząstek stałych DPF zgromadzonych tam sadzy, cząstek stałych i innych zanieczyszczeń opartych na węglu. Dzięki wykorzystaniu mocnej chemii i detergentów istnieje możliwość usunięcia nawet nagarów oleju pochodzących z silnika. Metoda ta pozwala również na usuwanie niepalnych popiołów powstałych w procesie dopalania sadzy, a które są najczęstszą przyczyną wizyt filtrów DPF w pracowniach regeneracji i czyszczenia filtrów cząstek stałych. Ponieważ płukanie to jest dla filtrów zupełnie nieinwazyjne (zazwyczaj pracują w znacznie cięższych warunkach), jest więc również zupełnie bezpieczne. Dla porównania metoda stosowana przed wynalezieniem płukania filtrów DPF polegała na wyżarzaniu filtrów w bardzo wysokiej temperaturze, rzędu tysiąca kilkuset stopni, przez co wkłady ceramiczne ulegały uszkodzeniu, pęknięciu, a nawet stopieniu. Podobna sytuacja w przypadku płukania filtra DPF w specjalnie do tego przygotowanej maszynie, nie będzie miała miejsca. Ponadto regeneracja wodnochemiczna, czyli popularne płukanie filtrów DPF, odbywające się na specjalnych maszynach zawsze poparte jest wydrukiem parametrów sprzed i po regeneracji, co pozwala mieć pewność, że filtr będzie działać, jak powinien. Cena regeneracji wodnej jest mniejsza od najtańszej do tej pory oczyszczania DPF za pomocą myjek ultradźwiękowych.

 

Filtr DPF po demontażu przed płukaniem
Płukanie filtra DPF

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie katalizatora 320
Naprawa filtra DPF 320
Płukanie katalizatora SCR 320
Regeneracja filtra cząstek stałych 320
Mycie filtra FAP 320
Mycie, płukanie filtra DPF do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora SCR, usuwanie katalizatora SCR 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Płukanie filtrów DPF już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer