Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Płukanie Katalizatorów

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Katalizator, aby spełniać swoje zadanie, został w swojej wewnętrznej konstrukcji pokryty specjalną katalityczną folią, filmem, który za zadanie ma chemiczne łączenie tlenków azotu. Aby wszystko funkcjonowało w odpowiedni sposób i z odpowiednią skutecznością, konieczny jest kontakt spalin ze wspomnianą powłoką katalityczną.

Możliwe jest to jedynie w przypadku kiedy katalizator jest względnie czysty (względnie, ponieważ pracuje w bardzo trudnym i zanieczyszczonym środowisku), a to sprawia pewne trudności. Na powierzchni katalitycznej katalizatora utleniającego, który jest pierwszym elementem układu redukcji emisji spalin, na jaki wspomniane spaliny trafiają, nierzadko zwyczajnie brudzi się, pokrywa warstwą zanieczyszczeń, która uniemożliwia sprawne przeprowadzanie reakcji chemicznych. W efekcie najlepszym sposobem na przywrócenie pełnej sprawności katalizatorowi jest wypłukanie zanieczyszczeń. Niestety nie jest to zadanie proste, czy raczej wymaga odpowiedniego sprzętu i doświadczenia.

Płukanie katalizatorów powinno odbywać się w specjalnie do tego zaprojektowanych maszynach, gdzie pod wpływem gorącej wody, wysokiego ciśnienia i specjalnej chemii rozbija się nagromadzone nagary oleju, cząstki stałe i inne pochodzące z silnika zanieczyszczenia i poprzez odwrócenie przepływu usuwa się z katalizatora. Cena płukania katalizatora zależy od typu pojazdu, z którego katalizator pochodzi oraz stopnia uszkodzenia i zanieczyszczenia.

 

 

Katalizator przed płukaniem na stole
Płukanie katalizatorów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra FAP 398
Mycie katalizatora SCR 398
Regeneracja filtra DPF 398
Naprawa filtra cząstek stałych 398
Płukanie katalizatora 398
Regeneracja, mycie katalizatora SCR do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora 0 *
Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Płukanie Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer