Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Regeneracja filtrów FAP

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Regeneracja filtrów FAP to nic innego, jak przywrócenie fabrycznych osiągów używanemu urządzeniu. Filtry FAP należą do części eksploatacyjnych auta, co oznacza, że zużywają się z czasem, ponieważ zaś jednocześnie nie należą do najtańszych elementów chodzących w skład układu redukcji emisji spalin (cena nowego może wynieść nawet kilka tysięcy złotych), dobrą praktyką jest przywracanie im skuteczności zamiast wymiany na nową część.

Regeneracja filtrów FAP, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy samochód z silnikiem diesla do jazdy po mieście, będzie powracać jako problem cykliczny, ze względu na fakt, że w filtrach FAP stosowana jest ceryna, tlenek ceru, mający na celu zmniejszenie temperatury koniecznej do wypalenia sadzy wewnątrz filtra. W efekcie, rzeczywiście, temperatura dopalania sadzy spada o przeszło 200 stopni, jednak efektem ubocznym jest powstawanie dużych ilości burego popiołu, który jest bezpośrednią pozostałością dopalania się tlenku ceru wewnątrz wkładu filtra.

Cena, jaką trzeba zapłacić za regenerację filtra FAP, to zaledwie ułamek tego, co przyjdzie nam zapłacić za nowy filtr FAP. Co więcej, wykorzystanie nieodpowiedniej metody regeneracji FAP może doprowadzić do tego, że odpowiedniej metody nie będzie dane nam już spróbować, ponieważ filtr ulegnie zniszczeniu. Dlatego też oddając filtr FAP do regeneracji, powinniśmy zadbać o to, aby trafił w ręce specjalistów.

 

 

Filtr cząstek stałych FAP przygotowany do regeneracji
Regeneracja filtrów FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Regeneracja filtra FAP 320
Naprawa katalizatora 320
Płukanie katalizatora SCR 320
Czyszczenie filtra cząstek stałych 320
Mycie filtra DPF 320
Płukanie, mycie katalizatora do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Regeneracja filtrów FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer