Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Regeneracja Katalizatorów

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 3.63

Regeneracja katalizatorów polega, zupełnie jak w przypadku regeneracji innych części w samochodzie, na przywróceniu fabrycznych osiągów maszynie, części czy urządzeniu. Z racji pracy wykonywanej przez katalizator konieczne jest, aby powierzchnia aktywna styku folii katalitycznej ze spalinami była stosunkowo czysta.

Pod wpływem wysokiej temperatury cyrkon i platyna zyskują właściwości katalityczne (kiedy cyrkon przyjmuje postać półpłynną, platyna zaczyna transport elektronów), jednak aby skutecznie wychwytywały zanieczyszczenia, konieczny jest kontakt pomiędzy folią katalityczną a spalinami. W przypadku zbyt dużej ilości zanieczyszczeń w środowisku katalizatora do podobnego wiązania nie dojdzie. Stąd też, aby odzyskać właściwości katalizatora, konieczne jest usunięcie zanieczyszczeń, a tym zadaniu najlepiej spełnia się metoda regeneracji wodnej katalizatorów i katalizatorów SCR.

Polega ona na poddaniu katalizatora wysokiej temperaturze, ciśnieniu i bardzo mocnej chemii. Dzięki temu można wypłukać zanieczyszczenia, a katalizatorowi przywrócić sprawność. Jest to obecnie najtańszy i najskuteczniejszy sposób na przywrócenie sprawności katalizatorowi samochodowemu. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za regenerację katalizatora, nie powinna przekroczyć 500 złotych, co oznacza, że metoda ta jest minimum 3 razy tańsza niż nowy katalizator spalin.

 

 

Katalizator przygotowany do regeneracji na stole w pracowni
Regeneracja katalizatorów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie filtra cząstek stałych 320
Regeneracja filtra FAP 320
Mycie katalizatora SCR 320
Czyszczenie filtra DPF 320
Naprawa katalizatora 320
Regeneracja, płukanie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych, usuwanie filtra cząstek stałych 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Regeneracja Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer