Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów Renault Trucks

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów Renault Trucks

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

W jakim warsztacie możliwa jest usługa oczyszczania filtrów cząstek stałych i katalizatorów dla aut produkcji Renault Trucks?

Zablokowane filtry DPF/FAP można naprawić w autoryzowanych serwisach. Jest to bardzo przystępna możliwość, gdyż do serwisu filtr cząstek stałych można doręczyć samodzielnie lub zamówić usługę jednego z naszych kurierów, która obejmuje transport filtrów cząstek stałych do serwisu i z powrotem na adres klienta.

Jak przebiega realizacja poddania czyszczeniu filtrów DPF i FAP z osobówek marki Renault Trucks w specjalistycznym zakładzie?

W naszym warsztacie w celu wykonania renowacji filtrów DPF i FAP z samochodów produkcji Renault Trucks pracujemy zgodnie z określonymi procedurami, do których należą:
 • Odbiór od interesantów filtrów cząstek stałych dostarczonych do serwisu bez pośredników bądź dzięki zamówieniu usługi pracownika firmy kurierskiej.
 • Przekazanie filtrów z samochodów osobowych marki Renault Trucks do pracowni regeneracji, gdzie z zastosowaniem specjalnej aparatury diagnostycznej testowany jest poziom zanieczyszczeń filtra.
 • W przypadku, gdy kondycja filtra FAP umożliwia przeprowadzenie czyszczenia na specjalnych urządzeniach, filtr jest montowany do urządzenia przeznaczonego do czyszczenia.
 • Przeprowadzenie kolejnych weryfikacji na wyczyszczonych i wysuszonych filtrach cząstek stałych z pojazdów wyprodukowanych przez koncern Renault Trucks.
 • Sporządzenie raportów dotyczących stanu filtrów cząstek stałych i katalizatorów po oczyszczania oraz przekazanie wyczyszczonych części do rąk zleceniodawcy.

Czy dużo należy zapłacić za przeprowadzenie opcji czyszczenia filtrów FAP dla samochodów osobowych marki Renault Trucks zasilanych silnikiem wysokoprężnym?

Cena regeneracji filtrów cząstek stałych dla osobówek wyprodukowanych przez koncern Renault Trucks okazuje się naprawdę opłacalna i stanowi ułamek wartości filtra ze sklepowej półki.

Jak dotransportować filtr DPF pojazdów produkcji Renault Trucks, by na terenie naszej pracowni mogła być zrealizowana procedura oczyszczania?

W serwisie renowacji filtrów DPF umożliwiamy klientom zastosowanie jednej z dwóch możliwości: filtr FAP można samemu dostarczyć do warsztatu lub zamówić pracownika firmy kurierskiej, który zajmie się przewozem filtrów DPF i FAP w obie strony.

Jakiej kategorii filtry FAP z osobówek marki Renault Trucks da się poddawać oczyszczaniu filtrów DPF i FAP?

Zasadniczo każdego rodzaju filtry DPF mogą być poddane regeneracji, w tym:
 • filtry cząstek stałych i katalizatory do samochodów osobowych,
 • filtry DPF do aut ciężarowych,
 • filtry DPF i FAP do pojazdów dostawczych.

Jakie można wymienić objawy niesprawności filtrów FAP w pojazdach z logo Renault Trucks i decydują o tym, że filtr FAP powinien zostać przeznaczony do wykonania remontu filtrów FAP?

Charakterystyczne sygnały niewłaściwego działania filtrów DPF w samochodach produkcji Renault Trucks to:
 • wzrost zużycia paliwa;
 • skoki obrotów silnika;
 • czarny dym z wydechu;
 • unieruchomienie pojazdu;
 • wyraźnie słabsza moc.

Dlaczego opłaca się wykonać renowację filtrów cząstek stałych z aut produkcji Renault Trucks w autoryzowanym serwisie?

Warto wykorzystać nasze usługi koncentrujące się wokół przywracania funkcjonalności filtrów w autach marki Renault Trucks, ponieważ:
 • Nasze usługi są wysokiej jakości.
 • Wszystkie zregenerowane przez nas elementy są jak nowe, dlatego udzielamy im też gwarancji jak na nowe.
 • Jesteśmy największą i najnowocześniejszą tego typu pracownią w kraju.
 • Mamy niskie ceny.
 • Do wykonanych zleceń dołączamy pełną dokumentację.

Renault Trucks SAS – producent samochodów ciężarowych z siedzibą w Saint-Priest, we Francji. Początki firmy sięgają roku 1955, gdy Renault wraz z dwoma innymi przedsiębiorstwami tworzą spółkę Saviem, zajmującą się produkcją pojazdów ciężarowych. Do roku 1999 firma produkowała również autobusy pod marką Renault, jednak oddział ten został sprzedany koncernowi Fiat-Iveco.

Przedsiębiorstwo w całości zostało sprzedane grupie Volvo w 2001 roku. Renault Trucks jest obecny na 5 kontynentach w 100 krajach świata. Produkcja rozwija się głównie w fabrykach we Francji oraz Hiszpanii.

Oprócz samochodów ciężarowych firma produkuje również pojazdy wojskowe oraz silniki diesla. Od 2006 roku każdy pojazd z silnikiem wysokoprężnym w swoim obowiązkowym wyposażeniu posiada filtr cząstek stałych. Dzięki któremu każde auto produkowane po tym roku spełnia rygorystyczne normy emisji spalin EURO4. O katalizatorze słyszał chyba każdy, jednak sama jego obecność już nie wystarcza do osiągnięcia pułapu dopuszczającego pojazd do korzystania z dróg. Zadaniem filtr DPF jest zatrzymywanie wewnątrz swojej budowy cząstek sadzy oraz ich wypalanie.

 

Filtr DPF z samochodu marki Renault Trucks na stole w pracowni przed regeneracją
Czyszczenie filtrów DPF w pojazdach Renault Trucks

 

Katalog Renault Trucks filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Renault Trucks oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Renault Trucks

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Renault Trucks 398
Regeneracja filtra FAP Renault Trucks 398
Mycie katalizatora Renault Trucks 398
Płukanie katalizatora SCR Renault Trucks 398
Naprawa filtra cząstek stałych Renault Trucks 398
Czyszczenie, regeneracja DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Renault Trucks 1490
Wycinanie filtra FAP Renault Trucks, usuwanie filtra FAP Renault Trucks 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF Renault Trucks 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Paweł
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Zatkany filtr DPF / FAP może powodować poważne problemy z silnikiem w Renault Trucks. Może to prowadzić do: Zwiększenia emisji szkodliwych substancji Zmniejszenia mocy silnika Zwiększenia zużycia paliwa Zwiększenia ryzyka awarii silnika Błędów diagnostycznych i kodów usterek Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić filtry DPF i FAP oraz zregenerować katalizatory.
Piotrek
star_outline star_outline star_outline star_outline star_outline
Wystawiono 4 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mam sporo ciężarowych aut u siebie, w tym też Renault, dobrze wiedzieć, gdzie warto czyścić filtry dpf i jaka jest tego cena.