Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Tatra -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Tatra Trucks a.s. - założone przez Ignaca Sustala w 1850 roku czeskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów ciężarowych, osobowych, autobusów oraz trolejbusów.
Pierwszym pomysłem na biznes Sustala był warsztat zajmujący się produkcją bryczek konnych, które wytwarzano aż do 1925 roku. W 1881 roku działalność rozszerzono o produkcję wagonów kolejowych, a pierwszy samochód osobowy wyprodukowano w 1897 roku. Był to model Prasident, bazował na automobilu Benza. Swoją nazwę Tatra firma przyjęła w 1921 roku.
Od lat 20 XX wieku marka rozpoczęła masową produkcję samochodów ciężarowych i osobowych, pierwszym prototypem, podobnym do Volkswagena garbusa był V570. Pierwszym modelem samochodu ciężarowego był model 25, z silnikiem o mocy 110 KM.
Przed wybuchem II wojny światowej przedsiębiorstwo było na drodze konfliktowej z innym koncernem samochodowym za naruszenie prawa patentowego, mowa tu o VW. Porsche zdecydował się na ugodę i chciał zapłacić Tatrze odszkodowanie, jednak sprawę w swoje ręce wziął Hitler, który zdecydował, że fabryka przejdzie w ręce Niemców. Zakazano również marce produkcji samochodów osobowych. Mimo wszystko po wojnie Volkswagen zapłacił Tatrze odszkodowanie w wysokości 3 000 000 marek.
Ostatnim produkowanym modelem osobowym był Tatra 700 produkowana do 1999 roku, wyposażony w 3.5 lub 4.4 l.
Od 2003 roku firma Terex Corporation wykupiła większość udziałów, 19 procent należy do DAF Trucks. Efektem tej współpracy jest nowy model Tatra Phoenix, w którym zastosowano nowoczesny filtr cząstek stałych, dzięki któremu możliwe jest spełnienie europejskich norm EURO 6. Jego cena sięga bagatela 125 000 EUR.

 

 

Filtr z samochodu marki Tatra na stole w pracowni przed regeneracją
Oczyszczanie filtrów DPF w samochodach marki Tatra

 

Katalog Tatra filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Tatra oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Tatra

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Tatra 320
Regeneracja filtra FAP Tatra 320
Mycie katalizatora Tatra 320
Płukanie katalizatora SCR Tatra 320
Naprawa filtra cząstek stałych Tatra 320
Mycie, regeneracja DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Tatra 1490
Wycinanie katalizatora Tatra, usuwanie katalizatora Tatra 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF Tatra 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Tatra

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer