Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Usuwanie DPF

Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Usuwanie DPF był to jeszcze do niedawna bardzo popularny sposób na pozbycie się suchego filtra cząstek stałych. Filtr cząstek stałych, zainstalowany w wydechu, jeśli nie jest otoczony specjalną opieką, potrafi przysporzyć problemów, zwłaszcza jeśli jego praca jest dla użytkownika zagadką. Stąd też wiele osób posiadających samochód wyposażony w filtr spalin DPF decydowało się na jego usunięcie. Ponieważ decyzją rządu od września 2017 usuwanie DPF z samochodu, który był w niego fabrycznie wyposażony, jest nielegalne, praktyka ta została nieco wstrzymana, jednak po naszych drogach jeździ wciąż mnóstwo samochodów bez filtra DPF w wydechu. Efektem podobnego działania są, między innymi, niesprawna praca układu zasilania, recyrkulacji spalin czy turbosprężarki.

Oczywiście samo fizyczne usunięcie filtra nie wystarczy i konieczne jest instalowanie dodatkowego sterownika silnika, który sprawi, że samochód, a konkretnie sterownik będzie ignorował brak DPF w układzie, lub będzie na tyle wprowadzony w błąd, żeby pracować mimo braku istotnego elementu. W obu przypadkach parametry pracy silnika zostaną zmienione na tyle, że mogą powodować jego niewłaściwą pracę, szybsze zużywanie się podzespołów i inne problemy związane z pracą silnika. Poza wspomnianymi minusami podobnej praktyki pozostaje jeszcze kwestia ekonomii eksploatacji samochodu bez DPF.

Auto z usuniętym filtrem cząstek stałych pali więcej, potrzebuje nowych map i dodatkowego sterownika, który może kosztować nawet 1000 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że cena regeneracji filtra DPF, którego żywotność przewidziana jest na 150-200 tysięcy kilometrów, oscyluje w okolicach 500 złotych, usuwanie DPF jest nieopłacalne, niebezpieczne i, co najważniejsze, nielegalne.

 

 

DPF usunięty z samochodu przed regeneracją
Usuwanie DPF

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie filtra cząstek stałych 398
Regeneracja filtra DPF 398
Mycie katalizatora 398
Czyszczenie katalizatora SCR 398
Naprawa filtra FAP 398
Mycie, czyszczenie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Usuwanie DPF już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer