Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Usuwanie filtrów FAP

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Filtr cząstek stałych FAP to mokra odmiana filtra cząstek stałych zainstalowanego w układzie wydechowym samochodów z silnikiem diesla pochodzących ze słonecznej Francji, a konkretnie z koncernu PSA. Jego rola, tak jak w przypadku odmiany suchej filtra sprowadza się do mechanicznego odfiltrowywania sadzy ze spalin.

Ponieważ filtr ten okresowo się zapycha, a dodatkowo dopalanie zgromadzonej w nim sadzy zacznie szybciej, niż w przypadku innych odmian filtra, przestaje przynosić oczekiwane rezultaty, sporo osób zdecydowało się na bardzo nieodpowiedzialny (a obecnie również nielegalny) krok, w postaci usunięcia filtra cząstek stałych FAP. Konsekwencje takiej decyzji rzutują na żywotność silnika, ergonomię eksploatacji, zanieczyszczenie środowiska oraz pośrednio na osiągi samochodu. Ponieważ jest on nierozłącznym elementem samochodu, producent nie przewidywał możliwości jego braku, a przez to silniki z usuniętym filtrem DPF pracują nierówno, przy nieodpowiednich parametrach, w oparciu o niewłaściwe dane ze sterownika.

Usunięcie FAP, poza tym, nie jest wcale proste. Z układu wydechowego musi zniknąć całkiem spory odcinek, wyposażony w czujniki, którego nie można zastąpić kawałkiem rury. Dlatego też instalowane są emulatory i inne wymyślne rozwiązania za bajońskie sumy, podczas gdy zamiast tej, zaznaczmy, nielegalnej praktyki, można zregenerować filtr FAP za ułamek ceny emulatora czy nowego filtra FAP.

 

 

Zapchany filtr cząstek stałych FAP usunięty z wydechu przed regeneracją
Usuwanie filtrów FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Regeneracja filtra DPF 320
Naprawa filtra cząstek stałych 320
Płukanie katalizatora SCR 320
Czyszczenie filtra FAP 320
Mycie katalizatora 320
Czyszczenie, płukanie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Usuwanie filtrów FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer