Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Usuwanie Katalizatora

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Katalizator w układzie wydechowym jest jego nieodłącznym elementem, ponieważ informacje pochodzące z czujników współpracujących z katalizatorem, wpływają bezpośrednio na pracę silnika i decyzje podejmowane w sterowniku silnika. Choć obecnie jest to praktyka zakazana, nie brakuje wciąż entuzjastów usuwania elementów wpływających na redukcję emisji spalin, czyli między innymi katalizatorów.

O ile w przypadku Poloneza było to możliwe i nie niosło za sobą poważnych konsekwencji (prócz zwiększenia toksyczności spalin, co samo w sobie jest karygodne), tak w przypadku nowoczesnych diesli, w których wprost roi się od elektroniki i czujników, pomysł usuwania katalizatora wręcz absurdalny.

Pomijając kwestię emisji spalin na poziomie przedwojennego traktora, błędne informacje pochodzące z czujników pozbawionych podstaw do prawidłowej pracy sprawią, że układ zasilania, doładowania i sterowania silnikiem będzie zachowywał się niewłaściwie, pracując na podstawie nieodpowiednich informacji ze sterownika silnika, na nieodpowiednich dawkach paliwa z nieodpowiednią korektą pracy recyrkulacji spalin i wiele więcej przeróżnych nieprawidłowości, które skrócą żywotność silnika, a nawet doprowadzą do jego permanentnego zniszczenia. Poza tym usuwanie katalizatorów jest nielegalne.

 

 

Katalizator usunięty z układu wydechowego przed regeneracją
Usuwanie katalizatora

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Mycie filtra cząstek stałych 320
Płukanie katalizatora 320
Regeneracja filtra DPF 320
Czyszczenie katalizatora SCR 320
Naprawa filtra FAP 320
Regeneracja, mycie katalizatora do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Usuwanie Katalizatora już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer