Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Usuwanie Katalizatorów

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Usuwanie katalizatorów była swoistą plagą podczas wprowadzania nowych norm emisji spalin. Katalizatory odpowiadają za emisję tlenków azotu i węglowodorów do atmosfery, jednocześnie będąc elementem eksploatacyjnym samochodu, co oznacza, że z czasem się zużywają i tracą swoje fabryczne właściwości. W efekcie pracy w bardzo zanieczyszczonym środowisku, katalizatory spalin zapychają się i jest to nieuniknione, lecz zupełnie normalne. Zbyt duża ilość zanieczyszczeń wewnątrz konstrukcji katalizatora sprawia, że aktywna powierzchnia katalityczna nie możliwości reagować ze spalinami i w rezultacie katalizator cechuje się spadkiem właściwości lub zupełną ich utratą. Ponieważ jednak katalizatory można, za niewielką część ceny nowego katalizatora, regenerować, usuwanie katalizatorów i sens takiej praktyki staje pod znakiem zapytania. Obecnie katalizatory posiadają specjalne czujniki (sondy lambda), z których informacje (na przykład poziom tlenu w spalinach) przekazywane są do sterownika silnika, który na podstawie tych danych podejmuje decyzje odnośnie do parametrów pracy silnika. Błędne informacje sprawią, że silnik będzie pracował niewłaściwie, brak informacji spowoduje przejście w tryb awaryjny, pojawienie się kontrolki check engine i brak możliwości eksploatacji samochodu. Usuwanie katalizatorów wiąże się więc z koniecznością instalowania alternatywnych układów mających na celu oszukiwanie sterownia silnika. Summa summarum usuwanie katalizatorów jest to praktyka kosztowna, nieopłacalna, nieskuteczna i nielegalna, a kary za granicami Polski sięgają kwot kilku tysięcy euro.

 

 

Zapchany sadzą katalizator na stole w pracowni przygotowany do procesu regeneracji
Usuwanie katalizatorów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Mycie filtra DPF 320
Czyszczenie katalizatora SCR 320
Naprawa filtra FAP 320
Regeneracja filtra cząstek stałych 320
Płukanie katalizatora 320
Regeneracja, mycie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Usuwanie Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer