Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Usuwanie Katalizatorów

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Usuwanie katalizatorów była swoistą plagą podczas wprowadzania nowych norm emisji spalin. Katalizatory odpowiadają za emisję tlenków azotu i węglowodorów do atmosfery, jednocześnie będąc elementem eksploatacyjnym samochodu, co oznacza, że z czasem się zużywają i tracą swoje fabryczne właściwości. W efekcie pracy w bardzo zanieczyszczonym środowisku, katalizatory spalin zapychają się i jest to nieuniknione, lecz zupełnie normalne. Zbyt duża ilość zanieczyszczeń wewnątrz konstrukcji katalizatora sprawia, że aktywna powierzchnia katalityczna nie możliwości reagować ze spalinami i w rezultacie katalizator cechuje się spadkiem właściwości lub zupełną ich utratą. Ponieważ jednak katalizatory można, za niewielką część ceny nowego katalizatora, regenerować, usuwanie katalizatorów i sens takiej praktyki staje pod znakiem zapytania. Obecnie katalizatory posiadają specjalne czujniki (sondy lambda), z których informacje (na przykład poziom tlenu w spalinach) przekazywane są do sterownika silnika, który na podstawie tych danych podejmuje decyzje odnośnie do parametrów pracy silnika. Błędne informacje sprawią, że silnik będzie pracował niewłaściwie, brak informacji spowoduje przejście w tryb awaryjny, pojawienie się kontrolki check engine i brak możliwości eksploatacji samochodu. Usuwanie katalizatorów wiąże się więc z koniecznością instalowania alternatywnych układów mających na celu oszukiwanie sterownia silnika. Summa summarum usuwanie katalizatorów jest to praktyka kosztowna, nieopłacalna, nieskuteczna i nielegalna, a kary za granicami Polski sięgają kwot kilku tysięcy euro.

 

 

Zapchany sadzą katalizator na stole w pracowni przygotowany do procesu regeneracji
Usuwanie katalizatorów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Naprawa katalizatora 398
Płukanie filtra cząstek stałych 398
Mycie filtra DPF 398
Regeneracja katalizatora SCR 398
Czyszczenie filtra FAP 398
Mycie, płukanie katalizatora do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora SCR, usuwanie katalizatora SCR 0 *
Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Usuwanie Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer