Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Wycinanie filtrów DPF

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Wycinanie filtrów DPF polega na usunięciu filtra cząstek stałych z układu wydechowego samochodu. Jeśli samochód został wyposażony w filtr cząstek stałych fabrycznie, usuwanie z układu wydechowego filtra DPF jest, dzięki zmianom w prawie z września 2017, nielegalne. Emisja spalin, zwłaszcza w samochodach z silnikiem diesla zawsze była największym problemem w eksploatacji tego typu napędu.

Ponieważ sytuacja, zwłaszcza w dużych miastach, stała się alarmująca, a smog akumulujący się nad metropoliami stał się niebezpieczny dla zdrowia i życia mieszkańców, konieczne było wprowadzenie obostrzeń w prawie warunkującym dopuszczenie samochodu do eksploatacji na drogach publicznych. Ponieważ pułapy ustawione były bardzo wysoko, a redukcja emisji musiała być bardzo skuteczna, aby tych pułapów sięgnąć, pojawiła się konieczność stosowania dodatkowych urządzeń mających tę emisję ograniczyć.

Stąd też obecność filtrów DPF, które po zapchaniu się (zużyciu), zamiast oddawać do regeneracji, ambitni wirtuozi mechaniki kreatywnej, usuwali, prowadząc do tego, że samochody z usuniętym filtrem DPF, za cenę kilka razy większą, niż regeneracja (cena nowego jest kilkanaście razy większa), stawały się trującymi kierowców i pieszych chemicznymi maszynami do produkcji smogu. Wycinanie filtrów DPF jest niebezpieczne, zarówno dla silnika, jak i ludzi wokół, nieskuteczne, ponieważ prowadzi do poważniejszych usterek niż zapchany filtr oraz, zaznaczmy to wyraźnie, nielegalne. Obecnie żaden warsztat nie powinien świadczyć usług usuwania DPF.

 

 

Filtr DPF zdemontowany, nie wycięty, przygotowany na stole w pracowni
Wycinanie filtrów DPF

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra cząstek stałych 320
Regeneracja filtra DPF 320
Naprawa katalizatora 320
Mycie katalizatora SCR 320
Płukanie filtra FAP 320
Czyszczenie, mycie katalizatora SCR do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych, usuwanie filtra cząstek stałych 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Wycinanie filtrów DPF już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer