Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Wycinanie filtrów FAP

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Aby spełnić normę emisji spalin Euro 4 (oraz późniejsze, jeszcze bardziej rygorystyczne normy 5 i 6) konieczne było odejście od pewnych rozwiązań (jak pompowtryskiwacze) oraz zastosowanie innych nowocześniejszych, oraz zupełnie nowych rozwiązań. Taka w skrócie jest geneza pojawienia się w konstrukcji samochodu filtra cząstek stałych.

Ponieważ uzyskanie emisji węglowodorów, sadzy, cząstek stałych i tlenków azotu bez wykorzystania układów redukcji emisji spalin okazało się niemożliwe, stąd też w zasadzie w każdym samochodzie z silnikiem diesla wyprodukowanym po 2010 roku znajdziemy filtr cząstek stałych. Żywotność takiego filtra to około 100 – 150 tysięcy kilometrów, a jak wiemy żywotność auta, bywa znacznie dłuższa, stąd też można spodziewać się, że przyjdzie nam się podczas eksploatacji spotkać z problemem zapchanego filtra FAP.

Filtry FAP zapychają się i jest to normalne w eksploatacji tej części, jednak część kierowców, zamiast po wyeksploatowaniu filtra oddać go do regeneracji, decydowało się na wycinanie filtra FAP. Każdego odpowiedzialnego kierowcę należ przestrzec przed podobną praktyką, ponieważ prowadzi ona do uszkodzenia silnika, sterownika i układów pracujących w silniku jak układ doładowania (turbo), zasilania (wtryskiwacze) czy recyrkulacji spalin (EGR). Wycinanie filtra FAP poza wszystkimi związanymi z tym konsekwencjami jest nielegalne i jest karane z całą surowością, jeśli zostanie udowodnione.

 

 

Filtr FAP zdemontowany, nie wycięty, na stole w pracowni
Wycinanie filtrów FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Mycie filtra DPF 320
Płukanie filtra cząstek stałych 320
Regeneracja katalizatora 320
Naprawa filtra FAP 320
Czyszczenie katalizatora SCR 320
Mycie, płukanie filtra DPF do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych, usuwanie filtra cząstek stałych 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Wycinanie filtrów FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer