Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Wycinanie Katalizatorów

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Legalnego sposobu na pozbycie się katalizatora z układu wydechowego naszego samochodu niestety nie ma. Zainstalowane fabrycznie elementy układu służące redukcji emisji spalin są nieodłącznym elementem układu i niezgodne z prawem jest ich usuwanie lub wpływanie na ich pracę.

Niestety są to elementy eksploatacyjne i często dochodzi do tego, że zużywają się, lub tracą właściwości. W efekcie konieczna jest ingerencja w układ, a ponieważ regeneracja katalizatora, choć przy sprawnym silniku nie czeka nas częściej niż co 150 – 200 tysięcy kilometrów, jest droga, ktoś wpadł na pomysł, aby ów nieszczęsny katalizator usunąć. Należy przed tym przestrzec, ponieważ wycinanie katalizatorów prowadzi do pogłębiania się problemów, a nie ich rozwiązania. Ponadto wycinanie katalizatora nie przebiega niezauważalnie dla sterownika silnika. Współczesne diesle w celu uzyskiwania najlepszych osiągów przy jak najlepszej ergonomii pracy, wypełnione są elektronicznymi czujnikami, z których informacje trafiają do sterownika silnika i na ich podstawie sterownik warunkuje pracę silnika.

Niewłaściwe dane skutkować będą nieodpowiednią pracą silnika i kolejnymi problemami. Należy jeszcze zaznaczyć, że wycinanie katalizatorów wiąże się z koniecznością wydatku około 1000 złotych, za którą to cenę zainstalowany zostanie sterownik silnika oszukujący ten właściwy, więc nie jest to przedsięwzięcie tanie, ani skuteczne. Dodatkowo jest również nielegalne od września 2017.

 

 

 

Katalizator zdemontowany, nie wycięty, na stole w pracowni
Wycinanie katalizatorów

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Mycie katalizatora 320
Czyszczenie filtra cząstek stałych 320
Płukanie filtra DPF 320
Regeneracja katalizatora SCR 320
Naprawa filtra FAP 320
Czyszczenie, regeneracja filtra DPF do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora SCR, usuwanie katalizatora SCR 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Wycinanie Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer