Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Wypalanie katalizatora

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Wypalanie katalizatora według niektórych jest doskonałym sposobem na przywrócenie mu właściwości, według nas, specjalistycznej pracowni regeneracji elementów układu redukcji emisji spalin, jest doskonałym sposobem na definitywne zakończenie życia wspomnianego katalizatora. Wyjaśnijmy, dlaczego wypalanie katalizatora nie tylko nie przyniesie pożądanych efektów, ale również definitywnie może go zniszczyć. Otóż katalizator samochodowy jest to część zbudowana z bardzo delikatnych elementów połączonych z elementami bardzo wytrzymałymi. Zadaniem katalizatora jest filtracja spalin i katalityczne ich oczyszczanie. Odbywa się za sprawą delikatnej i cienkiej folii katalitycznej, filmu, którym pokryte są wszystkie wewnętrzne powierzchnie katalizatora. Jest to bardzo delikatna warstwa związków platyny i ceryny, które po podgrzaniu zyskują właściwości chemicznego wiązania reaktywnych składników spalin. Co prawda zebrane w katalizatorze zanieczyszczenia potrafią sam katalizator zapchać, jednak taka jest rola katalizatora. Dla wszystkich, którzy od tego momentu z powątpiewaniem spoglądać będą na katalizatory, dodam, niejako na pocieszenie, że zapchanie się katalizatora nie jest nieodwracalne!

Najczęstszą przyczyną zapychania się katalizatorów jest niewłaściwa praca silnika i zwiększona produkcja sadzy. Sadza jako efekt półspalania, pomijając obecność innych zanieczyszczeń, jest czystym węglem i odpowiednia eksploatacja silnika może pozwolić nam na pozbycie się nadmiaru zanieczyszczeń bez demontażu katalizatora! Warto tu jednak zaznaczyć, że niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w przypadku długotrwałego zbierania się nagaru oleju. Czy w takim razie trzeba katalizator wypalić, oczywiście nie. Poddanie katalizatora działaniu pieca indukcyjnego oznacza poddanie go działaniu ponad 2000 stopni, co w praktyce niemal zawsze oznacza zniszczenie filmu katalitycznego, który jest głównym elementem pracującym w katalizatorze. Wypalanie katalizatora usunie nie tylko sadzę, ale również wszystkie właściwości katalizatora.

Wypalanie katalizatora jest nieskuteczne i niebezpieczne, dlatego też alternatywą jest jego płukanie. Poddanie katalizatora działaniu wysokiego ciśnienia wody z odpowiednimi detergentami pozwala na odzyskanie sprawności katalizatora bez konieczności wypalania katalizatora, a to oznacza bezpieczeństwo, skuteczność i, nie ma co się oszukiwać, znacznie niższą cenę, ponieważ proces jest znacznie krótszy i znacznie mniejsze jest zapotrzebowanie energetyczne, jednak wymaga odpowiedniego sprzętu, a takim dysponuje jedynie kilka zakładów w kraju.

 

 

Katalizator po wypalaniu, niesprawny, do regeneracji.
Wypalanie katalizatora

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Naprawa filtra cząstek stałych 320
Czyszczenie filtra DPF 320
Mycie katalizatora SCR 320
Płukanie filtra FAP 320
Regeneracja katalizatora 320
Płukanie, regeneracja filtra cząstek stałych do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Wypalanie katalizatora już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer