Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Zamienniki FAP

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

FAP to francuski wynalazek, a jest to nic innego jak filtr cząstek stałych w mokrej odmianie. Ponieważ zasada działania filtra FAP jest identyczna z DPF (różnicą jest podawanie do zbiornika z paliwem specjalnego dodatku mającego na celu zmniejszyć temperaturę dopalania sadzy w filtrze), niekiedy dochodzi do jego zapchania.

O ile przyczyną jest sadza, o tyle rozwiązanie problemu jest stosunkowo proste, jeśli jednak przyczyną zapchania się filtra FAP jest nagromadzenie się popiołu powstającego podczas dopalania sadzy, o tyle sprawa nieco się komplikuje. Regeneracja FAP, o czym niewiele osób wie, jest możliwa i przynosi wymierne skutki, jednak wiele osób decyduje się na wymianę filtra FAP na nowy.

Ceny nowych filtrów sięgają czasem bardzo wysokich sum, dlatego też kierowcy często decydują się na wykorzystanie zamiennika FAP zamiast oryginalnej części zamiennej. Jest to uzasadnione i całkowicie legalne, ponieważ zamienniki FAP, są to identyczne filtry jak oryginalne części, jednak produkowane na licencji producenta do najpopularniejszych modeli, za nieco mniejszą cenę. Podczas wybierania zamiennika dla naszego filtra FAP warto jednak rozważyć możliwość regeneracji filtra co pozwoli na dodatkowe obniżenie ceny filtra FAP.

 

 

Zamiennik filtra cząstek stałych FAP na stole w pracowni regeneracji
Zamienniki FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Regeneracja filtra FAP 320
Czyszczenie filtra DPF 320
Naprawa katalizatora 320
Płukanie katalizatora SCR 320
Mycie filtra cząstek stałych 320
Płukanie, czyszczenie filtra cząstek stałych do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Zamienniki FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer