AdBlue a długotrwała wydajność silnika, czyli co warto wiedzieć?


Bezpośredni wpływ AdBlue na wydajność silnika jest niewielki
. Płyn ten nie jest dodawany bezpośrednio do cylindrów silnika, ale do układu wydechowego. Wpływa więc na wydajność silnika pośrednio, poprzez zmniejszenie emisji Nox. Niski poziom emisji NOx może poprawić wydajność silnika. NOx to szkodliwe substancje, które mogą powodować korozję silnika i układu wydechowego. Ich obniżenie może więc wydłużyć żywotność tych elementów i poprawić ogólną wydajność silnika. Wpływ AdBlue na wydajność silnika jest szczególnie zauważalny w przypadku silników o dużej mocy. Silniki te generują więcej NOx, więc ich redukcja może mieć znaczący wpływ na wydajność.
W jaki sposób AdBlue może poprawić wydajność silnika?
 • Zredukowanie oporu przepływu gazów wylotowych. NOx to gazy o dużej gęstości, które mogą powodować zwiększenie oporu przepływu spalin. Ich obniżenie może więc poprawić przepływ spalin i zwiększyć wydajność silnika.
Zmniejszenie temperatury spalin- NOx powstają w wyniku reakcji chemicznych, które zachodzą w wysokich temperaturach. Ich obniżenie może więc zmniejszyć temperaturę spalin i poprawić wydajność silnika.
• NOx mogą powstawać w wyniku niepełnego spalania paliwa. Ich obniżenie może więc poprawić sprawność spalania i zwiększyć wydajność silnika.

Wlew dla roztworu AdBlue

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - od 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - od 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Model BMW

Ile AdBlue na 1000km?

Zużycie płynu AdBlue może zależeć od wielu czynników, takich jak rodzaj silnika, warunki jazdy i pojemność zbiornika. Przeciętne zużycie AdBlue na 1000 km wynosi około 1,5 litra, ale warto zawsze sprawdzić informacje zawarte w instrukcji obsługi konkretnego pojazdu, ponieważ zużycie może się różnić w zależności od modelu i marki samochodu.

Czy AdBlue trzeba tankować do pełna?

narzędzie do diagnostyki

Nie, AdBlue nie trzeba tankować do pełna. Zdecydowanie odradza się to, ze względu na dużą możliwość przelania zbiornika i przedostania się płynu na metalowe elementy samochodu, doprowadzając do korozji. W instrukcji obsługi samochodu znajdziesz informację o pojemności zbiornika AdBlue. Warto się z nią zapoznać, aby wiedzieć, ile płynu należy uzupełnić.
Najlepiej uzupełnić zbiornik AdBlue do poziomu, który odpowiada około 75% jego pojemności. W ten sposób będziesz miał pewność, że nie przelejesz zbiornika, a jednocześnie zapewnisz sobie odpowiedni zapas płynu na kolejne kilkanaście tysięcy kilometrów.
Jeśli poziom AdBlue spadnie poniżej 25%, to na ekranie komputera pokładowego pojawi się komunikat o konieczności uzupełnienia płynu. W takiej sytuacji należy jak najszybciej uzupełnić zbiornik AdBlue, aby uniknąć problemów z pracą silnika.

Jak sprawdzić poziom płynu AdBlue?

Aby sprawdzić poziom płynu AdBlue, należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta danego pojazdu. W większości przypadków poziom AdBlue można sprawdzić za pomocą komunikatów lub lampki sygnalizacyjnej w samochodzie. Ponadto, zazwyczaj istnieje możliwość sprawdzenia poziomu AdBlue poprzez zegar lub wyświetlacz w samochodzie. W przypadku konieczności uzupełnienia poziomu, należy znaleźć korek wlewu AdBlue i ostrożnie dolać odpowiednią ilość płynu.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Marcin
star star star star star
Wystawiono 3 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Prosze o wycene calkowitej uslugi serwisowej mojego volvo v40. I na kiedy ewentualnie moglbym sie umowic, dziekuje z gory!
Gabryś
star star star star star
Wystawiono 3 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Mam własnie francuza i zapchal mi sie filtr prawdopodobnie mocznikiem, czy da sie to zrobic?

Popularne wpisy

3 stycznia 2022

Jak wycinają katalizatory?

Najprostszym sposobem jest wycięcie go z konkretnego miejsca, w którym się znajduje, a następnie umieszczenie pustej puszki w jego miejsce albo wprowadzenie tam elementu przypominającego atrapę katalizatora ...