Co zamiast AdBlue?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji katalizatorów
Co zamiast AdBlue?

AdBlue składa się z mocznika oraz wody, a jeśli zabraknie go w zbiorniku, to należy go ponownie uzupełnić i nie wolno wlewać innej cieczy. Z racji tego, że płyn AdBlue potrafi zamarznąć, gdy temperatura spadnie do -11,5 stopni C, dlatego też koniecznie musisz przechowywać go w odpowiednich warunkach. Nie woź ze sobą pełnej butelki płynu, jeśli nie chcesz, aby stracił swoje właściwości. Na AdBlue ma także wpływ bardzo wysoka temperatura, więc warto mieć to także na uwadze. Staraj się nie tankować płynu do pełna, ponieważ istnieje ryzyko dostania się go na materiały w samochodzie oraz na karoserię. Jeśli AdBlue zetknie się z metalowymi elementami, to powstanie korozja.

Czym zastąpić AdBlue? - Woda zamiast AdBlue

Irracjonalnym pomysłem byłoby wlanie wody zamiast wymaganego AdBlue, ponieważ może nie wszyscy wiedzą, że jeśli płyn ulegnie zamarznięciu, to wskutek krystalizacji uwolnione kryształki mogą zatkać przewody, pompę oraz wtryskiwacz. Koszty napraw są bardzo wysokie, więc podjęcie się takiego ryzyka jest nieopłacalne. Jeżeli skończył się płyn w zbiorniku, to pojedź na stację, zakup go i uzupełnij zbiornik. Bez problemu dostaniesz go w dobrej cenie.

Nie przepłacaj za AdBlue - AdBlue - cena

Nie będziemy ukrywać, że aktualne ceny za litr AdBlue z dystrybutora wzrosły. Kiedyś można było zatankować litr płynu za około 1,5 zł, a teraz za około 7 zł. Zakup litra AdBlue w plastikowej butelce na stacji wyniesie między 15 a 20 zł. O ile uzupełnianie płynu w samochodach osobowych nie jest takie drogie, o tyle w pojazdach ciężarowych już tak. Za podwyżkę płynu AdBlue odpowiedzialne jest gwałtowne podniesienie cen gazu. Pamiętaj, że bez płynu nie będziesz mógł jeździć autem, więc tak czy inaczej, musisz tankować zbiornik.

AdBlue – cena

Płyny do układów wydechowych - czym się różni AdBlue od Eolys? - Czy AdBlue się starzeje?

AdBlue ma określoną datę ważności. Nieotwarty pojemnik z płynem zachowa swoje właściwości przez rok. Po upływie tego czasu płyn może stracić na jakości. Używa się go po to, aby pozbyć się ze spalin toksycznych tlenków azotu. Jego uzupełnianie jest obowiązkowe, bo w przeciwnym razie silnik przestanie pracować, nie wspominając o układzie SCR. Płyn Eolys jest znów cieczą dodawaną do mokrych filtrów cząstek stałych FAP w celu zmniejszenia temperatury samozapłonu sadzy.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Patryk
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
AdBlue to specjalny płyn, który jest stosowany w samochodach z silnikiem Diesla w celu oczyszczania spalin z niebezpiecznych substancji, takich jak tlenki azotu (NOx). Adblue nie można zastąpić innym płynem. Należy pamiętać o jego uzupełnianiu, aby nie uszkodzić silnika lub nie pogorszyć jego pracy. AdBlue nie może być zbyt długo przechowywane, aby uniknąć jego zamarznięcia lub przegrzania.

Popularne wpisy