Jak długo działa katalizator?- Sprawdź!

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji katalizatorów

Odpowiadamy dzisiaj na często pojawiające się pytanie - ile wytrzymuje katalizator?

Katalizator przy odpowiednim jego użytkowaniu oraz przestrzeganiu zaleceń jak zapewniają producenci, jest w stanie wytrzymać od 200 do nawet 300 tysięcy kilometrów. Z uwagi na dość sporą podatność na uszkodzenia, jego żywotność bywa znacznie krótsza, dlatego bardzo ważna jest jego prawidłowa eksploatacja. Wydłużyć żywotność, a przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie katalizatora pomaga regularna kontrola oraz wykonywane czyszczenia. Warto jest więc kontrolować jego stan przez profesjonalne serwisy samochodowe, by zapobiec wystąpieniu jakichkolwiek awarii, ponieważ wymiana, jak i regeneracja często niesie za sobą wysokie koszty.

Jak sprawdzić, czy katalizator jest do wymiany?

W celu sprawdzenia stanu naszego katalizatora najlepiej udać się do specjalistycznego serwisu samochodowego. Samemu jest bardzo trudno określić, zdiagnozować jego stan. Urządzenie jest umiejscowione w mało widocznym miejscu, często też pod obudową. Symptomami usterki, jaki udaje się nam zauważyć, jest problem z rozruchem silnika, spadek mocy, a także nierównomierne obroty.  Przede wszystkim uszkodzony katalizator wydaje specyficzny dźwięk, którego nie da się zlekceważyć. Wszystkie powyższe sygnały powinny skłonić nas do jak najszybszej wizyty w serwisie  samochodowym.

Jak dbać o katalizator?

Katalizator z samochodu osobowego

Aby zadbać o odpowiedni stan katalizatora i jak najdłużej cieszyć się jego niezawodną pracą najważniejsze jest prawidłowe użytkowanie. Ważną rolę odgrywa stosowanie odpowiedniej jakości paliwa. Katalizator narażony jest na wysokie temperatury, dlatego równie ważne jest omijanie nagłego wychładzania np. wjeżdżania w dużą kałużę. Niekorzystnym czynnikiem dla reaktora katalitycznego jest także częsta jazda na krótkich odcinkach, ponieważ silnik nie jest w stanie złapać odpowiedniej temperatury, a co za tym idzie, niespalona część mieszanki przedostaje się do układu wydechowego, jak i samego  katalizatora. Proces ten bardzo negatywnie wpływa na jego dalszą pracę. Katalizator jest bardzo istotnym, a także często awaryjnym elementem, dlatego warto profesjonalnie zadbać o jego stan, co korzystnie wpłynie na długotrwałość i efekt jego pracy.

Ile kosztuje wymiana katalizatora?

Wymiana katalizatora nie należy do najtańszych, choć trwa zazwyczaj krótko bo około godziny. Cena związana z wymianą wynosić może od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Istnieje kilka tańszych opcji wymiany jak np. użycie zamiennika lub montaż katalizatora uniwersalnego. Bardzo istotne jest wtedy odpowiednie dobranie elementu, który spełniać będzie wszystkie niezbędne wymogi. Wymiana jest dosyć skomplikowanym procesem, którego nie powinno przeprowadzać się samodzielnie. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych mechaników w odpowiednio wyposażonych do tego warsztatach samochodowych. Jazda bez katalizatora niesie za sobą poważne konsekwencje w postaci mandatu lub niemożliwości przejścia badań technicznych.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Popularne wpisy

2 listopada 2020

Jakie etapy ma regeneracja filtra DPF? Ile kosztuje?

Pytania, które są zadawane w przypadku zamawiania naszych usług, takich jak regeneracja DPF Warszawa czy też regeneracja DPF Kraków, są zazwyczaj niezależnie od lokalizacji bardzo zbliżone i dotyczą podobnych kwestii. Klienci zainteresowani przebiegiem procedury czyszczenia filtrów cząstek stałych py ...

6 czerwca 2022

Usunięcie DPF – kara

Usunięcie filtra cząstek stałych jest karalne, dlatego też, jeśli pojazd jest pozbawiony tego podzespołu, to nie spełnia on warunków homologacji i nie powinien być dopuszczony do ruchu ...