Jak przepalić katalizator?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji FAP
Katalizator

Jeśli chcesz przepalić katalizator, to tylko na własne ryzyko, ponieważ jest to proces bardzo ryzykowny z racji delikatności wkładu tego podzespołu; tak więc jazda na podwyższonych obrotach mimo zatkanego i prawie niedrożnego katalizatora, która teoretycznie powinna pomóc, pogorszy tylko stan tego elementu i doprowadzi do zniszczenia. Gdy masz całkowicie zapchany katalizator, to albo pomoże mu w udrożnieniu porządnie wykonana regeneracja, albo wymiana, która niestety będzie kosztowna. Katalizator podobnie do filtra cząstek stałych posiada w sobie metale szlachetne, które tworzą powłokę katalityczną i trzeba wybierać ostrożnie metodę oczyszczania, aby nieświadomie ich nie wypłukać, ponieważ to one są odpowiedzialne za redukcję szkodliwych substancji. Aby nie wydostawały się do powietrza. Reaktor katalityczny w aucie musi być sprany, inaczej pojazd może stracić homologację, a Ty otrzymasz mandat.

Czy można przepalić katalizator? - Środek do czyszczenia katalizatora K2 (polecany)

Odpowiedź na to pytanie znajduje się na samym początku artykułu – nie zalecamy przepalać katalizatora, bo nie przyniesie to oczekiwanych skutków, a wręcz doprowadzi do zniszczenia. Innym i zdecydowanie rozsądniejszym sposobem oczyszczania katalizatora jest zastosowanie preparatu typu K2, który faktycznie ma potwierdzoną skuteczność i po nim można na nowo cieszyć się sprawnym podzespołem, natomiast z czasem taka forma oczyszczania nie będzie wystarczająca i wtedy należy skontaktować się z serwisem w celu umówienia się na fachową regenerację.

1. Prosty sposób na zatkany katalizator - Liqui Moly - Jak wyczyścić katalizator domowym i nieszkodliwym dla niego sposobem?

Kolejny preparat, który jest chyba jednym z najpopularniejszych do oczyszczania brudnych katalizatorów, to Liqui Moly i on również jest zalecany do stosowania go w domowym zaciszu, ponieważ efekt jest zauważalny i odczuwa się to podczas jazdy. Warto jednak przed aplikacją przeczytać instrukcję i zgodnie z jej wskazówkami postępować.

2. Katalizator samochodowy: co to jest? Budowa, objawy usterki - Czyszczenie katalizatora Kretem

Katalizator może mieć wkład ceramiczny lub metalowy i w nim znajduje się mnóstwo kanalików, przez które przepływają spaliny, a we wnętrzu tego podzespołu są metale szlachetne wchodzące w reakcje z toksycznymi substancjami, które zagrażają środowisku. Katalizator podobnie do innych podzespołów ulega awarii, a ma to związek albo z jego niesprawnością, co oddziałuje na inne podzespoły, albo odwrotnie. Nie ma innej rady, jak zadbać o dany podzespół i trzeba jak najszybciej zareagować na pierwsze oznaki nieprawidłowości pracy poszczególnych elementów. Jeśli chodzi o zapchany katalizator, należy go oczyścić, aby nie sprawiał kłopotu na przykład silnikowi. Odradzamy eksperymentów używania Kreta do udrożnienia kanalików katalizatora, ponieważ jest duża szansa, że go zniszczysz.

Badanie spalinowe w samochodzie Mercedes

3. Zapchany katalizator - objawy, co zrobić, jak go wyczyścić? - Zapchany katalizator – benzyna i objawy to sugerujące

Objawami zanieczyszczonego katalizatora mogą być: znaczne zwiększenie spalania oraz problem z osiągnięciem mocy, a niekiedy również słyszalny hałas spod podwozia oraz nierówna praca jednostki napędowej na biegu jałowym. Warto też pamiętać, że akurat objawy zapchanego katalizatora w pojazdach z silnikiem benzynowym mogą nie być tak bardzo odczuwalne, jak w autach z silnikiem wysokoprężnym. Aby nie doprowadzić do zbyt szybkiej wymiany podzespołu, najlepiej w celu oczyszczania zgłosić się do ASO, ponieważ dzięki metodzie wodnej pod ciśnieniem, zostaną usunięte wszelkiego typu zanieczyszczenia.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Michał
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie jest zalecane ani bezpieczne celowo przepalać katalizator. Katalizatory służą do redukcji emisji szkodliwych substancji z wydechu pojazdu, dlatego uszkodzenie lub usunięcie katalizatora może prowadzić do wzrostu emisji szkodliwych substancji oraz naruszenia przepisów dotyczących emisji. Mogłoby to również spowodować uszkodzenie silnika oraz prowadzić do konieczności wymiany katalizatora, co jest kosztowne.
Friz_012
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Czyli tak jak się spodziewałem, nie można przepalić katalizatora. Musiałem się jednak upewnić, dzięki za pomocny artykuł!
Pawcio-mix
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dobrze przeczytać taki artykuł, bo jak widać można sobie więcej szkody zrobić...z tym przepaleniem katalizatora.
Mateusz
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Kolega kiedyś przepalił katalizator... no nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów :D
Jędrek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
O widzicie, myślałem, że katalizator, tak jak dpf, da się przepalić. Narobiłbym sobie szkody. Dzięki za artykuł, pozdrawiam.

Popularne wpisy

8 czerwca 2022

Przyczyny uszkodzenia katalizatora

Głównymi przyczynami uszkodzenia reaktora katalitycznego są: przejechanie samochodem po zimnej kałuży (należy pamiętać, że podzespół jest bardzo rozgrzany podczas pracy i nagła zmiana temperatury może doprowadzić do jego obkurczenia lub nawet pokruszenia) ...