Jaka jest najlepsza metoda czyszczenia DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji DPF / FAP

Jedną z najlepszych, najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod regeneracji filtra cząstek stałych jest czyszczenie hydrodynamiczne DPF w specjalistycznej maszynie. Zanim podzespół zostanie umieszczony w pralce, należy go namoczyć w odpowiednim środku zmiękczającym, aby łatwiej było się pozbyć zanieczyszczeń. Czyszczenie wodne pod ciśnieniem sprawi, że z wnętrza tego podzespołu wydostaną się sadza, nagar, resztki oleju oraz popiół, przez które DPF/FAP utracił początkową wydajność. Proces mycia hydrodynamicznego w pralce DPF trwa 30 - 60 minut, następnie filtr cząstek stałych jest testowany, suszony i ponownie wmontowywany do pojazdu. Jeżeli przeprowadzone testy na stole probierczym wykazałyby, że filtr DPF nie odzyskał drożności, to kąpiel podzespołu jest ponawiana aż do momentu uzyskania zadowalającego wyniku z testu przepustowości.

Czym najlepiej wyczyścić DPF?


Tak jak napisaliśmy wyżej, filtr DPF powinno się czyścić metodą wodną pod ciśnieniem, gdyż jest to najbardziej bezpieczny sposób regeneracji. Oczywiście należy zachować ostrożność, gdyż w monolicie podzespołu są obecne metale szlachetne, których nie wolno wypłukać. W przeciwnym razie podzespół utraci swoje właściwości. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dostępność na rynku odpowiednich preparatów do czyszczenia filtrów cząstek stałych (Liqui Moly lub K2 DPF Cleaner), ponieważ są w stanie pozbyć się lekkich zabrudzeń i utrzymać podzespół w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Nie zalecamy czyścić DPF-a w domu sprężonym powietrzem tudzież Kretem, bo prawdopodobnie będziesz musiał zakupić nowy element, przez co wygenerujesz sobie ogromne i niepotrzebne koszty.

Ile wytrzyma DPF po czyszczeniu?

Ile wytrzyma DPF po czyszczeniu?


Przy odpowiednim użytkowaniu pojazdu i stosowaniu się do zaleceń producenta filtr cząstek stałych po regeneracji powinien być sprawny przez około 200 tysięcy kilometrów. Warunkiem, aby tak się stało, jest: tankowanie dobrej jakości paliwo, wymienianie oleju silnikowego wraz z filtrem, wypalanie DPF, aplikowanie polecanych środków do silnika, ekonomiczna i nieagresywna jazda oraz bieżące sprawdzanie innych podzespołów w Twoim samochodzie. Ponadto istotne jest, aby szybko naprawiać występujące usterki, które mogłyby wpłynąć na inny element. Jeśli chciałbyś umówić się na regenerację DPF na Śląsku, w Lublinie, Łodzi lub w każdym innym mieście w Polsce, to jest to jak najbardziej możliwe - wystarczy zadzwonić do konkretnego ASO.

Czy czyszczenie DPF jest skuteczne?


Bez wątpienia czyszczenie DPF jest skuteczne z racji wielu zalet. Wybór skutecznej metody czyszczenia filtra cząstek stałych jest bardzo ważny, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i nie musieć kupować nowego podzespołu. Prawidłowo wykonane czyszczenie filtra DPF pozwoli odzyskać utracone parametry wraz z właściwościami, Zachęcamy więc do wybrania serwisu zajmującego się regeneracją DPF, którego opinie są pozytywne, i w którym specjaliści czyszczą ten podzespół nowoczesnymi metodami.

Użytkownicy pojazdów z silnikiem wysokoprężnym powinni pamiętać również o regeneracji aktywnej DPF, jak i pasywnej w celu usunięcia sadzy. Jeśli zaś chodzi o czyszczenie/regenerację DPF i cenę w serwisie, to jest to kwestia indywidualna, ponieważ każda firma dysponuje własnym cennikiem.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Patryk
star star star star star
Wystawiono 5 miesiecy temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Polecam tę firmę i korzystanie z usług tylko serwisów aso, zaden inny warsztat nie zrobi tego tak profesjonalnie!!!
Paweł
star star star star star
Wystawiono 5 miesiecy temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wypalanie to pprazka, a nie usluga. Widze za wy macie najskutecznejsza metode, prosze o jakas wycene na alfa romeo 2.2

Popularne wpisy

31 lipca 2019

Mycie filtra DPF – jak usunąć popiół z DPF?

Znaczenie filtrów cząstek stałych DPF w kontekście naszego zdrowia oraz ochrony środowiska jest wręcz nieopisane. Filtry DPF/FAP wyłapują ze spalin cząsteczki o największej szkodliwości, wśród których wymienić możemy cząsteczki węglowe, węglowodory ...