Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów Ashok Leyland

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów Ashok Leyland

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

W którym warsztacie jest dostępna możliwość remontu filtrów cząstek stałych dla aut wyprodukowanych przez koncern Ashok Leyland?

Działające nieprawidłowo filtry DPF można naprawić w zakładzie zajmującym się regeneracją. Jest to bardzo komfortowa opcja, gdyż do pracowni filtry DPF i FAP można doręczyć samodzielnie lub uzgodnić usługę kuriera, która obejmuje transport filtrów cząstek stałych do serwisu oraz z powrotem do zamawiającego.

W jaki sposób odbywa się realizacja remontu filtrów FAP z samochodów osobowych wyprodukowanych przez koncern Ashok Leyland w naszym warsztacie?

W profesjonalnym warsztacie w celu realizacji czyszczenia filtrów cząstek stałych i katalizatorów z aut marki Ashok Leyland postępujemy zgodnie z określonymi etapami, do jakich należą:
 • Odbiór od interesantów filtrów DPF i FAP przytransportowanych do warsztatu osobiście bądź dzięki pomocy kuriera.
 • Doręczenie filtrów DPF i FAP z aut wyprodukowanych przez koncern Ashok Leyland do pracowni regeneracji, gdzie specjalnym urządzeniem weryfikowany jest poziom uszkodzeń.
 • Jeżeli stan filtra wskazuje na konieczność regeneracji na wysokiej klasy maszynach, element trafia do urządzenia przeznaczonego do regeneracji wodnej.
 • Realizacja powtórnych kontroli na wyczyszczonych i osuszonych filtrach cząstek stałych z pojazdów z logo Ashok Leyland.
 • Wydruk raportów informujących funkcjonalności filtrów DPF i FAP po procesie czyszczenia oraz doręczenie naprawionych części do klienta.

Czy dużo należy zapłacić za przeprowadzenie opcji renowacji filtrów cząstek stałych i katalizatorów dla samochodów z koncernu Ashok Leyland wyposażonych w silnik wysokoprężny?

Opłata za usługę regeneracji filtrów FAP dla osobówek marki Ashok Leyland okazuje się naprawdę niska i stanowi ułamek wartości filtra ze sklepu.

W jaki sposób przywieźć filtry cząstek stałych aut z koncernu Ashok Leyland, aby w profesjonalnej pracowni mogła być przeprowadzona renowacja?

W serwisie remontu filtrów umożliwiamy zleceniodawcom zastosowanie jednej z dwóch możliwości: filtr DPF można samemu doręczyć do warsztatu lub uzgodnić przyjazd kuriera, który zajmie się przewozem filtrów FAP w obie strony.

Jakie filtry DPF z osobówek z koncernu Ashok Leyland można poddawać remontowi filtrów DPF?

W zasadzie wszystkie filtry FAP mogą być poddane czyszczeniu, w tym:
 • filtry DPF i FAP do samochodów osobowych,
 • filtry DPF do aut ciężarowych,
 • filtry FAP do samochodów dostawczych.

Jakiego rodzaju oznaki usterki filtrów DPF w autach marki Ashok Leyland i informują o tym, że filtr FAP powinien zostać przeznaczony do wykonania czyszczenia filtrów DPF?

Najczęściej występujące objawy defektu filtrów DPF w autach produkcji Ashok Leyland to:
 • większe zużycie paliwa;
 • nierówna praca silnika;
 • wzrost emisji sadzy;
 • niemożność rozruchu silnika;
 • spadek mocy.

Dlaczego należy wybrać oczyszczanie filtrów cząstek stałych z samochodów z logo Ashok Leyland w autoryzowanym warsztacie?

Warto wybrać nasze usługi koncentrujące się wokół czyszczenia filtrów DPF w autach z logo Ashok Leyland, bo:
 • Szczycimy się wysoką skutecznością.
 • Udzielamy gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów, jak na nowe części.
 • Jesteśmy największą i najnowocześniejszą tego typu pracownią w kraju.
 • Nasze ceny są konkurencyjne.
 • Do zrealizowanych zleceń dołączamy dokumentację.

Pochodząca z Indii firma Ashok Leyland zajmuje się nie tylko produkcja samochodów, ale jest również uznanym w Indiach producentem silników, pojazdów wojskowych i silników. Ashok Leyland jest również jedynym w zasadzie liczącym się konkurentem firmy-koncernu Tata. Firma założona została w roku 1948 przez Raghunandana Sarana, a pomysł na nazwę dało mu imię jego syna. Przedsiębiorstwo powstało we współpracy z firmą pochodzącą z Wysp Brytyjskich, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, zwłaszcza w dawnej brytyjskiej kolonii.

Początki działalności firmy Ashok opierały się na montażu pojazdów marki Austin, a pierwszym, który opuścił linię montażową był model A40 Devon, którego charakterystyczne kształty można wciąż podziwiać na ulicach Londynu, ponieważ jego udoskonalona wersja, służy dziś Londyńczykom i tysiącom Polaków w Londynie za taksówkę.

Dzięki rozsądnie prowadzonej polityce handlowej zawarto umowy współpracy pomiędzy indyjską firmą Ashok i Leyland Motors (również brytyjską legendą motoryzacji, która popełniła angielskie piętrowe autobusy). Wyłączność na import i montaż, a później również produkcję samochodów ciężarowych, sprawiło, że Ashok rozwijało się świetnie, a Leyland zapragnął stać się udziałowcem, potężnej już, indyjskiej firmy.

Świetnie zorganizowane przedsiębiorstwo rozwijało się w zawrotnym, jak na stosunkowo biedny kraj, jakim są Indie, tempie, co pozwoliło na inwestycję kapitału w spółki joint venture z Nissanem, gdzie współpraca opierała się na produkcji lekkich samochodów ciężarowych oraz Johnem Deere, przy produkcji sprzętu budowlanego.

W 2006 roku firma Ashok Leyland zakupiła w Czechach przedsiębiorstwo Avia, którego historia rozpoczęła się co prawda na produkcji samolotów, jednak na celowniku Ashok Leyland stanęła już jako producent autobusów i lekkich ciężarówek.

Mimo że prawo dotyczące ekologii jest w Indiach znacznie mniej restrykcyjne niż na Starym Kontynencie niestety nawet firmie Ashok Leyland nie udało się obronić przed koniecznością wykorzystania filtrów DPF w konstrukcji ciężarówek. Pochodzące z Wielkiej Brytanii projekty zawierały również filtry cząstek stałych zainstalowane w układach wydechowych samochodów wyposażonych w silnik diesla. Zapchany filtr DPF jednak to nie problem, a przynajmniej nie tak duży, jak ukazują to media. Regeneracja filtra cząstek stałych (FAP/DPF) polega na wodnym termochemicznym oczyszczaniu filtra ze złogów popiołu, co pozwala na odzyskanie w zasadzie 100% jego sprawności.

 

Filtr FAP z samochodu marki Ashok Leyland na stole w pracowni przed regeneracją
Naprawa filtrów FAP w pojazdach Ashok Leyland

 

Katalog Ashok Leyland filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Ashok Leyland oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Ashok Leyland

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Ashok Leyland 398
Regeneracja filtra FAP Ashok Leyland 398
Mycie katalizatora Ashok Leyland 398
Płukanie katalizatora SCR Ashok Leyland 398
Naprawa filtra cząstek stałych Ashok Leyland 398
Czyszczenie, płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Ashok Leyland 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych Ashok Leyland, usuwanie filtra cząstek stałych Ashok Leyland 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora Ashok Leyland 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Rafał
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Aby wyczyścić filtr DPF / FAP i zregenerować katalizator w pojeździe Ashok Leyland należy wykonać następujące kroki: Skontaktować się z warsztatem samochodowym specjalizującym się w tego typu usługach. Zdiagnozować powód zanieczyszczenia filtra DPF / FAP, aby upewnić się, że będzie można go wyczyścić i przywrócić do pełnej funkcjonalności. Pozytywnej diagnozie, warsztat może przeprowadzić czyszczenie filtra DPF / FAP, wymianę uszkodzonych części lub regenerację katalizatora, w zależności od potrzeb. Po zakończeniu usługi należy ponownie skontrolować pojazd, aby upewnić się, że filtr DPF / FAP i katalizator działają prawidłowo.
Bodzio
star_outline star_outline star_outline star_outline star_outline
Wystawiono 4 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Super sprawa ta regeneracja. Katalizatory do osobówek w benzynie też robicie?