Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Ashok Leyland -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Pochodząca z Indii firma Ashok Leyland zajmuje się nie tylko produkcja samochodów, ale jest również uznanym w Indiach producentem silników, pojazdów wojskowych i silników. Ashok Leyland jest również jedynym w zasadzie liczącym się konkurentem firmy-koncernu Tata. Firma założona została w roku 1948 przez Raghunandana Sarana, a pomysł na nazwę dało mu imię jego syna. Przedsiębiorstwo powstało we współpracy z firmą pochodzącą z Wysp Brytyjskich, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, zwłaszcza w dawnej brytyjskiej kolonii.

Początki działalności firmy Ashok opierały się na montażu pojazdów marki Austin, a pierwszym, który opuścił linię montażową był model A40 Devon, którego charakterystyczne kształty można wciąż podziwiać na ulicach Londynu, ponieważ jego udoskonalona wersja, służy dziś Londyńczykom i tysiącom Polaków w Londynie za taksówkę.

Dzięki rozsądnie prowadzonej polityce handlowej zawarto umowy współpracy pomiędzy indyjską firmą Ashok i Leyland Motors (również brytyjską legendą motoryzacji, która popełniła angielskie piętrowe autobusy). Wyłączność na import i montaż, a później również produkcję samochodów ciężarowych, sprawiło, że Ashok rozwijało się świetnie, a Leyland zapragnął stać się udziałowcem, potężnej już, indyjskiej firmy.

Świetnie zorganizowane przedsiębiorstwo rozwijało się w zawrotnym, jak na stosunkowo biedny kraj, jakim są Indie, tempie, co pozwoliło na inwestycję kapitału w spółki joint venture z Nissanem, gdzie współpraca opierała się na produkcji lekkich samochodów ciężarowych oraz Johnem Deere, przy produkcji sprzętu budowlanego.

W 2006 roku firma Ashok Leyland zakupiła w Czechach przedsiębiorstwo Avia, którego historia rozpoczęła się co prawda na produkcji samolotów, jednak na celowniku Ashok Leyland stanęła już jako producent autobusów i lekkich ciężarówek.

Mimo że prawo dotyczące ekologii jest w Indiach znacznie mniej restrykcyjne niż na Starym Kontynencie niestety nawet firmie Ashok Leyland nie udało się obronić przed koniecznością wykorzystania filtrów DPF w konstrukcji ciężarówek. Pochodzące z Wielkiej Brytanii projekty zawierały również filtry cząstek stałych zainstalowane w układach wydechowych samochodów wyposażonych w silnik diesla. Zapchany filtr DPF jednak to nie problem, a przynajmniej nie tak duży, jak ukazują to media. Regeneracja filtra cząstek stałych (FAP/DPF) polega na wodnym termochemicznym oczyszczaniu filtra ze złogów popiołu, co pozwala na odzyskanie w zasadzie 100% jego sprawności.

 

Filtr FAP z samochodu marki Ashok Leyland na stole w pracowni przed regeneracją
Naprawa filtrów FAP w pojazdach Ashok Leyland

 

Katalog Ashok Leyland filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Ashok Leyland oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Ashok Leyland

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Ashok Leyland 320
Regeneracja filtra FAP Ashok Leyland 320
Mycie katalizatora Ashok Leyland 320
Płukanie katalizatora SCR Ashok Leyland 320
Naprawa filtra cząstek stałych Ashok Leyland 320
Płukanie, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Ashok Leyland 1490
Wycinanie katalizatora Ashok Leyland, usuwanie katalizatora Ashok Leyland 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP Ashok Leyland 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Ashok Leyland

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer