Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów Caterham

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów Caterham

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

W jakiej pracowni jest dostępna usługa czyszczenia filtrów cząstek stałych dla aut wyprodukowanych przez koncern Caterham?

Zanieczyszczone filtry można zregenerować w autoryzowanych pracowniach naprawy. Jest to bardzo dogodna możliwość, gdyż do pracowni filtry cząstek stałych i katalizatory można doręczyć samodzielnie lub zamówić usługę jednego z naszych kurierów, która zawiera transport filtrów DPF i FAP do pracowni oraz z powrotem do klienta.

Jak odbywa się realizacja remontu filtrów z pojazdów marki Caterham w profesjonalnym zakładzie?

W specjalistycznym zakładzie w celu przeprowadzenia renowacji filtrów cząstek stałych z samochodów z koncernu Caterham postępujemy zgodnie z określonymi etapami, do których należą:
 • Odbiór od interesantów filtrów DPF i FAP przytransportowanych do pracowni bez pośredników bądź dzięki zamówieniu usługi naszego kuriera.
 • Doręczenie filtrów z samochodów marki Caterham do firmy, gdzie specjalnym urządzeniem sprawdzany jest monolit.
 • Jeżeli kondycja filtra DPF wskazuje na konieczność czyszczenia na wyznaczonych do tego urządzeniach, filtr cząstek stałych trafia do urządzenia przeznaczonego do czyszczenia.
 • Przeprowadzenie powtórnych weryfikacji na zregenerowanych i wysuszonych filtrach DPF z samochodów z koncernu Caterham.
 • Sporządzenie raportów informujących funkcjonalności filtrów cząstek stałych i katalizatorów po procesie renowacji oraz doręczenie naprawionych części do zleceniodawcy.

Ile należy zapłacić za przeprowadzenie usługi czyszczenia filtrów dla samochodów wyprodukowanych przez koncern Caterham zasilanych silnikiem Diesla?

Opłata wiążąca się z usługą remontu filtrów dla samochodów z koncernu Caterham okazuje się naprawdę korzystna i stanowi niewielki procent ceny filtra ze sklepowej półki.

Jak najszybciej dotransportować filtr DPF aut marki Caterham, by na terenie profesjonalnej pracowni mogła być zrealizowana naprawa?

W warsztacie remontu filtrów cząstek stałych i katalizatorów umożliwiamy zleceniodawcom zastosowanie jednej z dwóch możliwości: filtry DPF i FAP można samodzielnie doręczyć do warsztatu bądź zamówić pracownika firmy kurierskiej, który zajmie się transportem filtrów cząstek stałych w obie strony.

Jakiej kategorii filtry cząstek stałych z samochodów marki Caterham da się poddawać remontowi filtrów DPF i FAP?

W praktyce każdego rodzaju filtry FAP mogą być poddane naprawie, w tym:
 • filtry cząstek stałych i katalizatory do pojazdów osobowych,
 • filtry DPF i FAP do samochodów ciężarowych,
 • filtry DPF do samochodów użytkowych.

Jakiego rodzaju oznaki defektu filtrów FAP w samochodach produkcji Caterham oraz decydują o tym, że filtr FAP nadaje się do wykonania oczyszczania filtrów?

Typowe sygnały nieprawidłowego działania filtrów DPF w pojazdach marki Caterham to:
 • wzrost zużycia paliwa;
 • falowanie obrotów silnika;
 • wzrost emisji sadzy;
 • problemy z odpaleniem silnika;
 • wyraźnie słabsza moc.

Czemu należy zrealizować naprawę filtrów cząstek stałych i katalizatorów z samochodów z logo Caterham w naszym warsztacie?

Polecamy wykorzystać naszą ofertę w zakresie oczyszczania filtrów DPF i FAP w pojazdach produkcji Caterham, bo:
 • Nasze usługi są wysokiej jakości.
 • Na wszystkie zregenerowane elementy udzielamy dwuletniej gwarancji.
 • Wykonujemy zlecenia w najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji w kraju.
 • Mamy niskie ceny.
 • Do zrealizowanych zleceń dołączamy dokumentację.

Caterham Cars to pochodzący z Wielkiej Brytanii producent lekkich samochodów sportowych. Historia marki rozpoczęła się w 1973 roku, a firmę założył Graham Nearn. Firma produkuje jeden model samochodu, Caterham 7, dostępny w kilku wersjach. Co prawda miał być zaprezentowany w 2013 drugi model samochodu produkowanego przez Caterham, jednak firmę wykupił Tony Fernandes, właściciel Lotusa i pierwotnych praw do samochodu, na którego bazie zbudowany został Caterham – Lotusa 3.

Jako ciekawostkę można opisać bardzo "polski" sposób na rozwiązanie problemu z uzyskaniem homologacji na poruszanie się Caterhamem po drogach. W efekcie zamiast Caterhamów sprzedawane były zestawy "Zrób to sam" które zawierały wszystkie niezbędne do skonstruowania części, a sam montaż polegał na skręceniu ze sobą kilku co istotniejszych elementów, jednak gwarantował, że ewentualny klient nie kupił samochodu, którego nie mógł zarejestrować, tylko złożył go sam z oryginalnych części, a następnie zarejestrował. Pozwoliło to na eksport Caterhama w miejsca, których nie mógłby być importowany.

Oczywiście w czasach kiedy Caterham był prawdziwie popularny nikt nie myślał o filtrach cząstek stałych DPF, a konieczność ich wprowadzenia pojawiła się już po wycofaniu Caterhama z przeznaczenia na rynek komercyjny, a jako cel pozostał udział w imprezach sportowych. Tam na szczęście nikt nie wpadł jeszcze na pomysł instalacji w wydechu filtra cząstek stałych.

 

 

Filtr DPF z samochodu marki Caterham na stole w pracowni przed regeneracją
Płukanie filtrów DPF w pojazdach Caterham

 

Katalog Caterham filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Caterham oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Caterham

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Caterham 398
Regeneracja filtra FAP Caterham 398
Mycie katalizatora Caterham 398
Płukanie katalizatora SCR Caterham 398
Naprawa filtra cząstek stałych Caterham 398
Czyszczenie, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Caterham 1490
Wycinanie filtra FAP Caterham, usuwanie filtra FAP Caterham 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR Caterham 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Robert
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Regeneracja katalizatorów w samochodach Caterham jest wykonywana po to, aby: Przywrócić pełną funkcjonalność filtrów i katalizatorów, które są odpowiedzialne za redukcję emisji szkodliwych substancji. Zwiększyć wydajność i moc silnika, która może być obniżona przez zatkane filtry DPF/FAP. Uniknąć błędów i awarii systemów diagnostycznych, które mogą wystąpić w wyniku zanieczyszczonego filtra. Zachować zgodność z obowiązującymi przepisami, które dotyczą norm emisji spalin. Powrócił komfort jazdy.
Natan
star_outline star_outline star_outline star_outline star_outline
Wystawiono 4 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mi ktoś inteligenty filtr wyciął, wiec nie ma co regenerować, nic tylko muszę nowy kupić.