Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Daimler -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Pochodzący ze Stuttgartu Daimler AG to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów zarówno specjalnego przeznaczenia, jak i samochodów osobowych. Oficjalnie Daimler AG istnieje dopiero od 20 lat, ale historia firmy sięga znacznie głębiej, a sam Daimler jest jedną z najstarszych firm motoryzacyjnych w Europie. Spółka akcyjna powstała w 1998 roku z połączenia Chrysler Corporation i Daimler Benz AG. Związek między amerykańską i niemiecką firmą trwał bardzo krótko, ponieważ po zaledwie 9 latach, Daimler ogłosił rozwiązanie współpracy i sprzedaż praw do marki amerykańskiemu inwestorowi. Suma co prawda może nieco zawrócić w głowie, ponieważ cenę sprzedaży ustalono na niebagatelne 5 i pół miliarda dolarów, jednak biorąc pod uwagę rodzinę Daimlera, nie jest to cena wygórowana.

Spod skrzydeł Daimlera na świat patrzą marki takie jak Mercedes Benz (wraz z Mercedes-AMG), Smart, czy Maybach w segmencie samochodów osobowych oraz marki takie jak Setra, Western Star czy słynny Unimog wśród samochodów ciężarowych i specjalnego przeznaczenia. Ponadto do Daimlera należą akcje takich spółek jak Tata w Indiach, Aston Martin na Wyspach Brytyjskich, KamAZ w Rosji, czy Mitsubishi Motors Corporation w Japonii.

Według danych statystycznych z roku 2002 w Daimler zatrudnionych było ponad 350 tysięcy ludzi, natomiast produkcja roczna zamykała się w 4 milionach samochodów osobowych oraz 500 tysiącach pojazdów użytkowych. Nie jest szeroko znany fakt, że Daimler prowadzi szeroko zakrojoną współpracę z firmą Elona Muska, Teslą. Dzięki technologii odkupionej od Tesli Daimler rozpoczął projekt samochodów elektrycznych na bazie baterii Tesli, do fazy testów wybrano oczywiście Smarta.

Daimler to firma, która potrafi zadbać o swoje interesy, a także rozsądnie prowadzić produkcję, dlatego też, kiedy wprowadzono obostrzenia dotyczące emisji spalin Daimler nie poszedł drogą swojego niemieckiego "kolegi po fachu" i zadbał o to, żeby rzeczywiście zmniejszyć ilość produkowanych spalin, a nie tylko tę emisję zamaskować. Stąd też w konstrukcji układów wydechowych samochodów wchodzących w grupę Daimler, takich jak mercedes czy Maybach oraz, co najważniejsze, również samochodów ciężarowych układy katalitycznej redukcji spalin, czy filtry cząstek stałych. Dzięki obecności filtra cząstek stałych znaczna część trujących cząsteczek powstających w czasie spalania oleju napędowego jest zatrzymywana wewnątrz filtra cząstek stałych. Prowadzi to oczywiście do jego okresowego zapychania się, jednak filtry DPF można regenerować, a po płukaniu filtra DPF można odzyskać do 100% jego sprawności. Biorąc pod uwagę cenę regeneracji filtra, jest to niewielki koszt za utrzymanie środowiska w dobrej kondycji.

 

 

Katalizator z samochodu marki Daimler na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja katalizatorów SCR w samochodach Daimler

 

Katalog Daimler filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Daimler oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Daimler

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Daimler 320
Regeneracja filtra FAP Daimler 320
Mycie katalizatora Daimler 320
Płukanie katalizatora SCR Daimler 320
Naprawa filtra cząstek stałych Daimler 320
Regeneracja, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Daimler 1490
Wycinanie filtra FAP Daimler, usuwanie filtra FAP Daimler 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF Daimler 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Daimler

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer