Czyszczenie filtrów DPF / FAP i katalizatorów - Ford - filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Ford jako jeden z największych producentów samochodów na świecie.

Od początków powstania firmy minęło już przeszło 100 lat. Owalny znak handlowy Forda jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli korporacyjnych na świecie. Firma ciągle rośnie, wchodząc na nowe rynki motoryzacyjne. Marka zapewnia o tworzeniu najnowocześniejszych i najlepszych samochodów, świadczy o tym liczba zadowolonych i ciągle wracających klientów, co ma odbicie w sprzedaży, która systematycznie rośnie.

Założycielem był legendarny już Henry Ford, powstanie firmy datuje się na 1903 rok. Nie od zawsze Ford zajmował się produkcją aut, firma dysponowała własnymi lasami, kopalniami, hutami, zajmowała się również transportem wodnym, lądowym i lotniczym. Jednak to branża motoryzacyjna przyniosła jego właścicielowi największy sukces. W szybkim czasie okazało się, że Ford produkował 50% wszystkich aut używanych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie duży koncern zajmuje się produkcją samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, pojazdów i maszyn rolniczych oraz sprzętu informatycznego. Pierwszy model samochodu z 1908 roku, Ford T sprzedawał się jak przysłowiowe „świeże bułeczki". Do zakończenia jego produkcji w 1928 roku sprzedano 15 milionów egzemplarzy. Były to piękne czasy, gdy nikt nie wymagał sprawnego filtra DPF.

Rocznie fabrykę Forda opuszcza 6 mln pojazdów, marka jest drugim co do wielkości producentem w USA i piatym na świecie.

Jednym z najpopularniejszych dziś samochodów kupowanych na rynku wtórnym jest właśnie Ford, a zwłaszcza jego model Focus II zwłaszcza ze względu na jego tanie części oryginalne np. nowy filtr cząstek stałych to koszt ok. 3000 zł, gdzie przy innych modelach musimy zapłacić około 8000 zł. Nie od dziś wiadomo, że na rynku wtórnym królują diesle, ale strach przed wysokimi kosztami napraw przemawia na ich niekorzyść. O większości silników diesla mówi się, że są niezawodny i żywotne, i właśnie Ford Focus II najatrakcyjniej prezentuje się właśnie z tym silnikiem pod maską. Możemy podzielić je na trzy grupy względem pojemności: 1.6l., 1.8l., oraz 2.0 l., ich odmiany różnią się mocą, a co za tym idzie również rozwiązaniem konstrukcyjnym. Klient, który chce tani, niezawodny i prosty motor wybiera 1.6 TDCI o mocy 90KM.

 

Filtr DPF z samochodu marki Ford na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja filtrów DPF marki Ford

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Ford

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Ford 398
Regeneracja filtra FAP Ford 398
Mycie katalizatora Ford 398
Płukanie katalizatora SCR Ford 398
Naprawa filtra cząstek stałych Ford 398
Mycie, czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Ford 1490
Wycinanie filtra FAP Ford, usuwanie filtra FAP Ford 0 *
Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych Ford 250
* metoda prawnie zabroniona

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer