Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Opel - filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Marka Opel założona została w 1862 roku przez Adama Opla, a więc obecna jest już na rynku od ponad 150 lat. Początki firmy to produkcja maszyn do szycia i rowerów, które właściciel produkował w swojej szopie. Po śmierci Opla firmę przejęła jego żona wraz z pięcioma synami, którzy zajęli się produkcja pierwszych automobili dzięki którym zyskali popularność. Bracia inwestowali w nowe technologie, budując np. pierwszą w Europie linię montażową. W latach trzydziestych marka Opel była największym koncernem produkującym samochody, a w 1929 roku stała się w pełni własnością General Motors. Lata drugiej wojny światowej to trudny okres dla marki, jednak już w 1947 roku produkcja samochodów zostaje zainaugurowana za sprawą modelu Olimpia. W kolejnych latach pojawiają się modele Rekord, Kadett, Ascona i popularna do dziś Corsa. W 1986 roku model Omega zdobywa tytuł samochodu roku, kilka lat później na rynek wkracza produkowany do dziś Opel Astra. Obecnie marka należy do Groupe PSA – francuskiego producenta samochodów.

Idea będąca filozofią marki Opel to „ Przyszłość należy do wszystkich”. Hasło podkreśla dążenie do łatwiejszego dostępu do przyszłych technologii. Koncepcja ta jest mocno ukorzeniona w historii marki. Dowodem jest tu, chociażby wprowadzenie trójdrożnego katalizatora w standardzie w 1989 roku, wyposażenie wszystkich samochodów marki w poduszki powietrzne w 1995 roku czy wprowadzenie na rynek Opel Ampera – samochodu elektrycznego.

Koncern inwestuje w swój rozwój i obecnie trwa jego największa ofensywa produktowa w historii, założeniem jej jest wprowadzenie na rynek 29 nowych modeli w latach 2016-2020.

Niedawno Opel uruchomił nową produkcję nowoczesnego silnika diesla, który spełnia rygorystyczną normę emisji Euro 6. Silnik o mocy 125 kW/170 KM i momencie obrotowym 400 Nm znajdzie się w modelach Zafira Tourer i Insignia. Jego atutami są nie tylko osiągi, ale także znaczne ograniczenie zużycia paliwa i obniżona emisja spalin, co pozwala mówić o nim egologiczny, a to wszystko dzięki bezobsługowemu rozwiązaniu na całe życie auta, czyli filtrze DPF.

 

Warto więc przedłużyć żywotność filtra DPF. Należy:

Od czasu do czasu przejechać się autem na dłuższej trasie, unikać częstego wciskania gazu na niskich obrotach, zaleca się stosować oleje niskopopiołowe, dbać o dobrą kondycję silnika i przestrzegać zasad eksploatacji samochodu zalecanych przez producenta.

 

Filtr FAP z samochodu marki Opel na stole w pracowni przed regeneracją
Oczyszczanie filtrów FAP w samochodach Opel

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Opel

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Opel 398
Regeneracja filtra FAP Opel 398
Mycie katalizatora Opel 398
Płukanie katalizatora SCR Opel 398
Naprawa filtra cząstek stałych Opel 398
Regeneracja, czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Opel 1490
Wycinanie filtra FAP Opel, usuwanie filtra FAP Opel 0 *
Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych Opel 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Opel

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer