Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Peugeot - filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Peugeot to francuska marka obecnie zajmująca się produkcją samochodów osobowych i dostawczych, powstała w roku 1810. Dziś firmy Peugeot i Citroen tworzą koncern PSA.
Pierwszym prezentowanym pojazdem marki był automobil, noszący nazwę Peugeot. Był to trójkołowy pojazd samobieżny z silnikiem parowym.


Pierwszy model jednobryłowy wyprodukowano w 1948 roku i był nim Peugeot 203. Wyposażony w głowicę Aplax o komorach półkolistych, z silnikiem w układzie V, był to pierwszy model wyprodukowany w liczbie pół miliona egzemplarzy.
Premiera Peugeot 404 miała miejsce w 1960 roku, model ten wyróżniał się na tle swoich poprzedników, wyrazista linia i duża powierzchnia szyb tworzyła jego elegancką i nowoczesną sylwetkę.
Tytuł europejskiego samochodu roku w 1969 roku zdobył kolejny model produkowany przez Peugeota, był to model 504. Był to najdłużej produkowany samochód marki Peugeot, do roku 2006 wprowadzono 3 700 000 sztuk. Przeznaczony był dla klasy średniej, doskonale sprawdzał się w trudnych warunkach jazdy i był prawdziwym pogromcą szos.
"Cały Peugeot w 3,58 metra" tym sloganem reklamowano kolejny model, Peugeot 104. Był najkrótszym 4-drzwiowym hatchbackiem na świecie.


Pierwszym w Europie samochodem napędzanym silnikiem turbodiesel był model 604. Jego reprezentacyjny wygląd sprawił, że był najchętniej kupowanym autem przez najwyższych rangą dygnitarzy.
Międzynarodowy sukces Peugeot odniósł dzięki modelowi 205. Jego kierowcy dwukrotnie zdobyli tytuł mistrza świata WRC, ponadto tym modelem dwukrotnie wygrano rajd Paryż – Dakar.
Za sprawą nowego samochodu rodzinnego – Peugeot 405, koncern kolejny raz zyskał tytuł europejskiego samochodu roku 1987.
Peugeot 206 to trzykrotny zdobywca mistrzowskiego tytułu WRC. Model ten wyprodukowano w ilości 7 326 029 sztuk.
Samochodem roku 2017 za stylową sylwetkę, design wnętrza i osiągi został model 3008. Jest pierwszym SUV-em, który zdobył ten tytuł od czasu ustanowienia tej nagrody w 1964 roku i piątym modelem Peugeota z tytułem Car of the Year, po modelu 308 (2014), 307 (2002), 405 (1988) i 504 (1969). W modelach z silnikiem diesla jego producenci, z myślą o ochronie środowiska, montują filtry cząstek stałych, które oczyszczają spaliny, zarówno poprzez mechaniczne odsiewanie cząstek stałych, czyli zanieczyszczeń zbudowanych na cząstkach węgla, oraz przez działanie katalityczne, jednak o niewielkim stopniu konwersji. Prócz przetwarzania szkodliwych gazów, jak występuje to w normalnym katalizatorze, filtry FAP przetłaczają przez porowatą strukturę wkładu filtra spaliny mechanicznie oczyszczając gazy wydechowe. Filtr FAP i filtr DPF nie różnią się w swojej konstrukcji, jedynie w opatentowanej przez koncern PSA wersji filtra cząstek stałych temperatura dopalania sadzy jest znacznie mniejsza.

 

Katalizator z samochodu marki Peugeot na stole w pracowni przed regeneracją
Płukanie katalizatorów SCR w samochodach Peugeot

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Peugeot

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Peugeot 398
Regeneracja filtra FAP Peugeot 398
Mycie katalizatora Peugeot 398
Płukanie katalizatora SCR Peugeot 398
Naprawa filtra cząstek stałych Peugeot 398
Regeneracja, płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Peugeot 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych Peugeot, usuwanie filtra cząstek stałych Peugeot 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR Peugeot 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Peugeot

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer