Czyszczenie filtrów DPF / FAP i katalizatorów - Subaru - filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Słowo "subaru" oznacza plejady, które to zostały umieszczone w logo firmy, przedstawiające konstelację sześciu gwiazd. Początki marki to rok 1917, Japończyk Chikuhei Nakajima zakłada przedsiębiorstwo Nakajima Aircraft Company. Nakajima uważany był za pioniera japońskiej techniki lotniczej dlatego początkowo marka zasłynęła głównie myśliwcami produkowanymi w czasie II wojny światowej. Po wojnie powstaje Nakajima Aircraft Company, koncern zajmujący się produkcją sprzętu budowlanego.
Na pierwsze auto tej marki musieliśmy długo poczekać, aż do 1954 roku, pierwszy prototyp samochodu osobowego funkcjonuje pod nazwą P-1. Już rok później debiutuje Subaru 15000 z niezależnym zawieszeniem przednich kół, tylnym zawieszeniem opartym na belce skrętnej, a także niezależne wahacze wleczone. Firma jednak miała problemy z siecią dystrybucji i ich sprzedaż została wstrzymana, a firma zajęła się produkcją autobusów. W 1958 roku firma wraca do produkcji aut i tak powstaje Subaru 360, auto, które zmotoryzowało Japonię.


Kolejna premiera to model 1000 z poprzecznie montowaną jednostką napędową i napędem na przednie koła. Trzy lata później debiutuje model R2. Pierwsze auto, które trafia do masowej produkcji z napędem 4WD to Subaru Leone z 1971 roku. Jego następcą jest Subaru Legacy z 1989 roku, produkowane do dziś. Obecnie na rynku jest jego piąta odsłona. Najbardziej znanym modelem tej japońskiej marki jest model Impreza, na rynku od 1995 roku. Sławę zyskał dzięki wersji z silnikiem turbo doładowanym. Prócz turbosprężarki w silniku wysokoprężnym Subaru, który zdobył tej marce taką sławę, znaleźć można najnowocześniejsze rozwiązania mające na celu minimalizowanie skutków pracy silnika diesla i produkcję cząstek stałych. Filtr DPF, bo o nim mowa, sprawił, że Subaru osiągnęło bardzo rygorystycznie ustalone pułapy dopuszczalnych ilości produkowanych zanieczyszczeń. Filtry DPF/FAP zapychają się, jednak jest to typowe dla wszystkich elementów eksploatacyjnych - zużywaja się. Subaru w 1995 roku zyskał tytuł mistrza świata w klasyfikacji kierowców i konstruktorów, za jego kierownica zasiadał Colin McRae. W kolejnych latach Subaru Impreza wygrywa w klasyfikacji producentów.
Ze współczesnych wydarzeń warto wspomnieć o nowej produkcji samochodów z napędem hybrydowym oraz o modelu WRX bazującym na modelu Impreza.
Obecnie produkowane modele to:

  1. Ascent
  2. BRZ
  3. Impreza
  4. Forester
  5. Legacy
  6. Levorg
  7. Outback
  8. WRX
  9. XV

 

Katalizator z samochodu marki Subaru na stole w pracowni przed regeneracją
Naprawa katalizatorów marki Subaru

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Subaru

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Subaru 398
Regeneracja filtra FAP Subaru 398
Mycie katalizatora Subaru 398
Płukanie katalizatora SCR Subaru 398
Naprawa filtra cząstek stałych Subaru 398
Regeneracja, płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Subaru 1490
Wycinanie katalizatora Subaru, usuwanie katalizatora Subaru 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF Subaru 250
* metoda prawnie zabroniona

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer