Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Katalizatory DPF FAP SCR Ropczyce nowy cena

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - od 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji filtrów DPF
Katalizatory DPF FAP SCR Ropczyce nowy cena
Katalizatory DPF FAP SCR Ropczyce nowy cena

W asortymencie naszego sklepu motoryzacyjnego znajduje się bardzo duży wybór katalizatorów oraz filtrów cząstek stałych, przez co u nas każdy na pewno kupi podzespół, jakiego potrzebuje i to w bardzo dobrej cenie. Konwerter katalityczny jest częścią układu wydechowego wszystkich współczesnych pojazdów spełniająca funkcję pozasilnikowego systemu zmniejszenia ilości szkodliwych składników spalin. Do katalizatora doprowadzone zostają gazy wylotowe, takie jak węglowodory, tlen czy czad. W wyniku reakcji redukcji i utleniania w reaktorze katalitycznym powstają gazdy bezpieczniejsze dla atmosfery, takie jak dwutlenek węgla, woda oraz azot. Aktualnie wykorzystywane są dwa rodzaje katalizatorów – z blokiem metalowym oraz ceramicznym. Zostało przyjęte, że lepszą opcją jest podzespół z blokiem metalowym, ponieważ wykazuje on większą wytrzymałość na wysokie temperatury. Jeżeli katalizator w Twoim pojeździe ulegnie awarii, to powinniśmy jak najszybciej udać się do autoryzowanego serwisu w celu sprawdzenia jego stanu oraz ewentualnej regeneracji.

Wymiana katalizatora – Ropczyce

Wymiana katalizatora – Ropczyce
Wymiana katalizatora – Ropczyce

Wymiana katalizatora w Ropczycach polega na wymontowaniu go ze swojego miejsca, w którym się dotychczas znajdował i wprowadzenie nowego podzespołu. Taką czynność najlepiej jest powierzyć specjalistom, ponieważ nieprawidłowo zamontowany konwerter katalityczny może przysporzyć wiele problemów pozostałym podzespołom w samochodzie. Żywotność katalizatora samochodowego przy odpowiednim użytkowaniu pojazdu szacuje się na około 200 – 250 tysięcy kilometrów przebiegu, więc przygotuj się na to, że będziesz musiał o tym pamiętać i w odpowiednim czasie doprowadzić do wymiany. Jeżeli nie dostosujesz się do odgórnie narzuconych nakazów, to twoje auto utraci homologację do czasu montażu sprawnego reaktora katalitycznego. Warto wiedzieć, że identyczna sytuacja może mieć również miejsce w przypadku filtra cząstek stałych.

Skąd się wzięła nazwa Ropczyce?

Skąd się wzięła nazwa Ropczyce?
Skąd się wzięła nazwa Ropczyce?

Według Kazimierza Rymuta nazwa Ropczyce na początku brzmiała Robczyce, wtórnie w wyniku przeobrażeń fonetycznych przekształciła się w Ropczyce – pochodzi on od nazwy Robek, czyli z wyrazu robić. Ropczyce to niewielkie miasto położone w zachodniej części województwa podkarpackiego, na pograniczu Pogórza Środkowo-beskidzkiego oraz Kotliny Sandomierskiej. Według danych miasto to zamieszkuje około 15 tysięcy mieszkańców. W aktualnym planie miasta wyraźnie widać, że zabudowa miejska koncentruje się wzdłuż głównych dróg przebiegających przez to miasto. Jeżeli planujemy przyjechać do tego niewielkiego miasteczka, powinniśmy najpierw sprawdzić stan techniczny swojego samochodu, w tym także katalizatora i filtra DPF. Do głównych zabytków Ropczyc zaliczymy między innymi: Kościół parafialny, sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, kapliczkę św. Jana Nepomucena oraz cmentarz żydowski.