Czy AdBlue niszczy silnik?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji filtrów DPF/FAP oraz KAT

Brak płynu AdBlue albo jego minimalna ilość w zbiorniku może doprowadzić do uszkodzenia silnika, tak więc, gdy zauważysz na kokpicie kontrolkę, to jak najszybciej powinieneś ten płyn uzupełnić. Ponadto układ SCR bez niego nie będzie działać prawidłowo. Zadaniem AdBlue jest wyeliminowanie w 90% szkodliwych tlenków azotu, aby zahamować ich wydostawanie się do atmosfery. Płyn ten nie powinien być tankowany do pełna, gdyż występuje ryzyko rozlania na inne elementy w pojeździe. Pamiętaj również o tym, że przez nieodpowiednią eksploatację auta może dojść do uszkodzenia systemu AdBlue i konieczna będzie wtedy wizyta w serwisie. Niestety koszty napraw lub wymian wymaganych części są naprawdę wysokie.

Kupiłeś auto potrzebujące AdBlue? Oto, co powinieneś wiedzieć - Czy AdBlue jest szkodliwe dla zdrowia?

W składzie AdBlue jest 32,5% mocznika i 67,5% wody demineralizowanej. Płyn ten nie jest szkodliwy ani dla zdrowia, ani dla środowiska, natomiast po kontakcie z metalowymi elementami w pojeździe grozi powstaniem korozji. Jeśli zabraknie go w zbiorniczku, nie powinieneś jeździć autem, ponieważ doprowadzi to do uszkodzenia jednostki napędowej. AdBlue występuje w samochodach, w których zamontowano układ Selektywnej redukcji katalitycznej, a jego głównym zadaniem jest usunięcie tlenków azotu ze spalin. Dystrybutory z AdBlue są łatwo dostępne na stacjach i nie są kosztowne. Zakłada się, że litr płynu wystarczy na przejechanie około 1000-2000 kilometrów.

Serwisowane auto

Czy można i czy warto usunąć z auta system dozowania płynu AdBlue? - Uszkodzony system AdBlue

AdBlue jest trochę znienawidzone przez kierowców pojazdów ciężkich, ponieważ ryzyko awarii jest o wiele większe niż w samochodach osobowych. System ten jest niestety tak skonfigurowany, że w przypadku jakiejś awarii poruszanie się autem jest uniemożliwione i trzeba oddać auto do serwisu. Płyn w zimie może zamarznąć, a po odmrożeniu traci niestety swoje właściwości. Lepiej też nie wozić AdBlue w bagażniku, zwłaszcza że dostęp do niego jest bezproblemowy. Nie zalecamy go fizycznie usuwać ani programowo dezaktywować, ponieważ narazisz się na różnego rodzaju kary. W Austrii i w Niemczech jest to szczególnie kontrolowane, dlatego bądź ostrożny.

AdBlue. Czy należy się go bać? - Czy AdBlue się starzeje?

AdBlue powinieneś przechowywać w zacienionych miejscach (np. w piwnicy). Jego termin ważności upływa po roku, nawet gdy jest szczelnie zamknięty w opakowaniu. Ponadto nie wystawiaj go na wysokie temperatury i na mrozy. Stosując się do zasad prawidłowej eksploatacji, ryzyko pojawienia się jakiejś usterki jest minimalne.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Andrzej
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
AdBlue nie niszczy silnika samochodu. Jest to specjalny płyn, który jest stosowany w samochodach z systemami redukcji emisji tlenków azotu (NOx) w silnikach Diesla. AdBlue jest dodawany do spalin podczas spalania paliwa, co pozwala na redukcję emisji szkodliwych tlenków azotu. AdBlue nie ma bezpośredniego wpływu na działanie silnika i nie uszkadza go. W rzeczywistości stosowanie AdBlue może nawet przyczynić się do lepszego działania silnika i poprawy jego sprawności. Ważne jest jednak, aby pamiętać o regularnym uzupełnianiu AdBlue i utrzymywaniu odpowiedniej jego ilości, ponieważ brak tego płynu może prowadzić do awarii systemu redukcji emisji i spowodować, że samochód przestanie działać.

Popularne wpisy

12 października 2021

Katalizator uniwersalny

Katalizatory uniwersalne są również popularne, ponieważ są tańszymi zamiennikami oryginałów, które są bardzo drogie i ich zaletą jest to, że jeden pasuje do wielu modeli samochodów. ...

17 listopada 2021

Czym rozpuścić sadzę w DPF?

Czym rozpuścić sadzę w DPF? Preparaty służące do rozpuszczenia sadzy możesz znaleźć w Internecie i mogą to być na przykład K2 Cleaner albo drugi popularny Liqui Moly i dzięki ich aplikacji oczywiście po zapoznaniu się z dołączoną instrukcją obsługi powinno pomóc w usunięciu sadzy z wnętrza filtra cząstek stałych ...