Czy da się jeździć bez filtra DPF?- Dowiedz się prawdy!

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - od 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - od 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Pracownia regeneracji filtrów DPF

Odpowiadając na regularnie powtarzające się pytanie: Czy można jeździć bez filtra DPF? Jazda bez filtra DPF jest możliwa, ale jest nielegalna. Filtr cząstek stałych DPF/FAP jest wymaganym prawnie elementem każdego pojazdu. Samochód bez tego podzespołu nie przejdzie badań technicznych, tym samym nie zostanie dopuszczony do udziału w ruchu drogowym. Jazda bez filtra DPF prowadzi do większej emisji szkodliwych substancji do środowiska, naraża kierowcę na otrzymanie wysokich mandatów lub pozbawienie dowodu rejestracyjnego. Filtr cząstek stałych pełni bardzo istotną funkcję, jaką jest ograniczanie wydobywających się z pojazdu spalin, dlatego bardzo ważne jest jego posiadanie oraz prawidłowe funkcjonowanie.

Czy auto przejdzie przegląd bez DPF?

Pojazd pozbawiony filtra DPF nie przejdzie przeglądu, ponieważ filtr cząstek stałych jest obowiązkowym elementem wyposażenia auta. Samochód z usuniętym filtrem DPF nie spełnia obowiązujących wymogów dotyczących normy emisji spalin. Auto pozbawione filtra cząstek stałych nie przejdzie badań technicznych, tym samym nie może zostać dopuszczone do udziału w ruchu drogowym. Warto wziąć pod uwagę ponowny montaż filtra DPF, zarówno z uwagi na grożące za jego brak konsekwencje, jak i negatywny wpływ na środowisko, w którym żyjemy.

Co grozi za jazdę bez DPF?

Regeneracja filtra DPF

Za jazdę samochodem pozbawionym filtra DPF, który odpowiedzialny jest za ograniczanie emisji szkodliwych substancji, grożą niemałe konsekwencje w postaci wysokich mandatów oraz możliwość zatrzymania przez policję dowodu rejestracyjnego pojazdu. Należy pamiętać o istotnym fakcie, że podczas kontroli drogowej funkcjonariusz nie musi być pewien braku filtra DPF, wystarczy jedynie jego przypuszczenie, aby zatrzymać dowód rejestracyjny auta. Filtr cząstek stałych jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego auta, pojazd bez niego nie spełnia obowiązujących norm emisji spalin.

Jak policja sprawdza, czy jest DPF?

Policjant podczas kontroli drogowej może, stwierdzić brak filtra cząstek stałych, wykonując badanie składu spalin, przy pomocy specjalnego urządzenia. O braku elementu świadczą wyniki badania znacząco przekraczające obowiązujące normy emisji spalin. Funkcjonariusz może również poprosić o mocniejsze dociśniecie pedału gazu. Wydobywający się z filtra dym powinien być w kolorze bezbarwnym, intensywne dymienie np. w kolorze czarnym może świadczyć o ingerencji w układzie wydechowym. Policjant dokonać kontroli filtra DPF może podczas rutynowej kontroli lub przeprowadzanej akcji mającej na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów pozbawionych filtra DPF, znacząco zanieczyszczających środowisko.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Popularne wpisy