Jak udrożnić DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji filtrów FAP
Jak udrożnić filtr DPF?

Najlepszym sposobem udrożnienia filtra cząstek stałych jest czyszczenie go wodą pod ciśnieniem w specjalistycznej maszynie w serwisie. W efekcie z wnętrza podzespołu usuwane są wszelkiego rodzaju złogi sadzy oraz popiołu. Praca DPF polega na wyłapywaniu i dopalaniu szkodliwych dla otoczenia cząstek PM, które są obecne w spalinach, a gdy po pewnym czasie nagromadzi się w jego wnętrzu tak dużo sadzy, to należy ją wypalić. Samoregeneracja DPF jest niezbędna, jeśli chcesz mieć sprawny podzespół przez długi czas. Niedrożność filtra DPF może pogorszyć działanie jednostki napędowej, a gdyby doszło do poważnych usterek, to naprawy będą kosztowne.

Jak wyczyścić DPF? Domowe sposoby czyszczenia filtrów cząstek stałych - Czyszczenie DPF bez demontażu

Czyszczenie filtra cząstek stałych w domowym zaciszu może być bardzo dobrą opcją, jeśli nie chcesz od razu umawiać się na wizytę do serwisu. Kupujesz preparat za kilkadziesiąt złotych i aplikujesz go zgodnie ze wskazówkami producenta. Ten sposób pomoże w pozbyciu się sadzy, a profilaktyczne uzupełnianie takiego środka pozwala utrzymać DPF w dobrej kondycji. Należy jednak pamiętać, że nie użyjesz każdego preparatu, chociażby przez wzgląd na jego żrący skład. Tak więc radzimy uważać, jaki rodzaj specyfiku stosujesz i polecamy Ci zainteresować np. Liqui Moly tudzież K2 DPF Cleaner. Ponadto jest również istotne, aby pamiętać, że prędzej czy później będzie konieczne umówić się na diagnostykę i regenerację DPF do serwisu.

Czyszczenie filtra cząstek stałych – jak przywrócić mu sprawność? - Czyszczenie DPF

Podczas codziennej eksploatacji pojazdu warto pamiętać o wypalaniu filtra cząstek stałych. Jeżeli w Twoim aucie jest wmontowana kontrolka DPF, to dostaniesz informację o zbyt dużej ilości nagromadzonych zanieczyszczeń, które trzeba wypalić. Samoregeneracja filtra DPF jest wskazana, jednak nie można zapomnieć o popiele, który powstaje wskutek dopalenia sadzy. Najskuteczniejszą formą czyszczenia filtra cząstek stałych jest mycie wodne pod ciśnieniem, ponieważ dzięki niemu podzespół odzyskuje utracone parametry.

Czyszczenie DPF

Skuteczne czyszczenie filtra DPF - Jak usunąć popiół z DPF?

Filtr cząstek stałych warto czyścić metodą wodną pod ciśnieniem, ponieważ pozwala ona całkowicie udrożnić zatkane kanaliki podzespołu. Dzięki temu odzyskuje on 100% parametrów. Tak naprawdę jedynie hydrodynamiczna regeneracja filtra DPF usuwa z jego monolitu popiół. Inne oferowane przez serwisy metody czyszczenia są albo mało skuteczne, albo nie do końca bezpieczne.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Jacek
star star star star star
Wystawiono 3 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Nie bawilbym sie w domowe czyszczenie filtra dpf, oddam to profesjonalistom. Prosze o kontakt tylko jaka kwota i czas realiizacji jest to dla mnie istotne. Pozdrawiam
Tomek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Filtr cząstek stałych (DPF) jest ważnym elementem systemu oczyszczania spalin samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Jego zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń i szkodliwych substancji z spalin, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jeśli filtr DPF jest zatkany lub zanieczyszczony, może to spowodować problemy z silnikiem i spadek jego wydajności. W takiej sytuacji możliwe jest udrożnienie filtra DPF poprzez jego czyszczenie lub wymianę. Czyszczenie filtra DPF można wykonać na kilka sposobów. Między innymi użycie specjalnych chemikaliów, które rozpuszczają i usuwają zanieczyszczenia z filtra, czyszczenie hydrodynamiczne w serwisie lub wypalanie w piecu indukcyjnym. Jeśli czyszczenie filtra DPF nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub filtr jest uszkodzony, konieczne może być jego wymiana. Wymiana filtra DPF w serwisie może być kosztowna, dlatego zalecane jest zasięgnięcie informacji o cenie u kilku różnych serwisów i porównanie ich ofert, aby znaleźć najlepszą opcję.

Popularne wpisy

9 września 2022

Czy DPF niszczy silnik?

Samo posiadanie sprawnego filtra cząstek stałych w samochodzie nie niszczy silnika, natomiast nieudane procesy samoregeneracji tego podzespołu już tak ...