Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Audi - filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Audi

   Dziś dostęp do dobrodziejstw technologii jest bardzo łatwy, a w przypadku samochodów Audi, wręcz bardzo łatwy. Audi stały się synonimem samochodów klasy średniej i wyższej, jednak fakt, że jeździmy Audi, a nie Horchem, jest efektem batalii, która u zarania historii marki Audi miała miejsce między genialnym inżynierem Augustem Horchem i radą nadzorczą przedsiębiorstwa, któremu użyczył swojego nazwiska. Zacznijmy jednak od początku.


August "Audi" Horch – genialny inżynier

   W 1899 roku August wraz z Karlem Friedrichem Benzem założył przedsiębiorstwo Horch, produkujące samochody najwyższej klasy, jednak po problemach z pieniędzmi i radą nadzorcza Horcha, August z firmy odszedł, żeby założyć kolejną firmę motoryzacyjną August Horch Automobilwerke GMBH, jednak nieuczciwi zarządcy z poprzedniej firmy pozwali go do sądu, a August Horch zmuszony był do zmiany nazwy firmy na taką, w której nie będzie już jego nazwiska. Jednak geniusz postanowił utrzeć nosa i poprzedniej firmie i sądom, tłumacząc swoje nazwisko na łacinę i nazywając przedsiębiorstwo Audi. Jeszcze w tym samym roku, kiedy przedsiębiorstwo rozpoczęło prace, linię produkcyjną opuścił pierwszy samochód Audi typ A.


Wojna o Audi

   W dwudziestoleciu międzywojennym w obliczu kryzysu, August Horch opuścił swoje Audi Werke AG i przeniósł się do Berlina, gdzie pracował, jako rzeczoznawca, natomiast Audi znów stało się częścią Horcha, ponieważ trafiło pod skrzydła koncernu zrzeszającego również Horcha. Po wojnie (Audi trafiło pod strefę okupacji sowieckiej i tam zupełnie straciło pierwotny kształt) zakupu fabryk produkujących niegdyś Audi zakupił Daimler-Benz, a następnie Volkswagen, tak by do dziś Audi święciło tryumfy na motoryzacyjnych salonach jako część VW Auto Grup.


Audi i diesel? Tak i to bardzo.

   To właśnie w Audi zainstalowano pierwszy turbo doładowany silnik z wtryskiem bezpośrednim, w audi można było znaleźć niezawodne i żywotne pompowtryskwiacze, dzisiaj zaś wysokoprężne silniki diesla w samochodach Audi to najwyższa światowa klasa i jakość. Nowoczesne diesle Audi wyposażone są we wszystkie nowinki techniczne i najlepsze rozwiązania, jakimi dysponuje świat motoryzacji. Filtry cząstek stałych DPF, katalizatory, turbosprężarki ze zmienną geometrią, intercoolery, zawory EGR, katalizatory SCR i wiele więcej można dziś znaleźć pod maską Audi. Warto tu również zaznaczyć, że nawet najnowocześniejsza technologia i technika nie uchroni filtra DPF przed zapchaniem sadzą. Filtry DPF dopalają sadzę automatycznie na podstawie danych, które otrzymują z różnicowego czujnika ciśnienia. Dopalanie sadzy nie może jednak odbywa się w nieskończoność, finalnie zawsze dochodzi do zapchania filtra popiołami powstałymi w procesie wypalania sadzy. Tych niestety nie da się pozbyć inaczej, niż w procesie regeneracji filtra DPF

 

Katalizator z samochodu marki Audi na stole w pracowni przed regeneracją
Płukanie katalizatorów SCR w samochodach marki Audi

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Audi

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Audi 398
Regeneracja filtra FAP Audi 398
Mycie katalizatora Audi 398
Płukanie katalizatora SCR Audi 398
Naprawa filtra cząstek stałych Audi 398
Mycie, regeneracja DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Audi 1490
Wycinanie filtra FAP Audi, usuwanie filtra FAP Audi 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF Audi 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Audi

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer