Czy warto wypalać DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji karalizatorów
Czy warto wypalać filtr DPF?

Wypalanie filtra cząstek stałych jest jedną z obowiązujących Cię czynności, która wchodzi w zakres zaleceń producenta, dotyczących prawidłowej eksploatacji pojazdu. Wypalając DPF w trasie lub na postoju, odzyskujesz komfort jazdy i hamujesz wydostawanie się toksycznych spalin do otoczenia. W takim też celu powstały słynne filtry DPF/FAP, które już od lat dbają o nasze środowisko. Aby utrzymać ten podzespół w jak najlepszym stanie przez długi czas, należy go regenerować. Dobrze przeprowadzona regeneracja i eksploatacja zapewni bezproblemową jazdę nawet przez 200 tysięcy kilometrów. W tym miejscu trzeba wspomnieć o tym, że koszt takiej usługi wynosi zaledwie kilkaset złotych i to jest naprawdę niewielka suma, patrząc na ceny nowych filtrów cząstek stałych.

Regeneracja filtra DPF, czy warto ją zrobić? - Wypalanie DPF - jak rozpoznać?

Regeneracja filtra cząstek stałych jest potrzebna, ponieważ podzespół odzyskuje w ten sposób parametry, które są niezbędne do jego wydajnej pracy. Są różne metody oczyszczania DPF, ale nie wszystkie należą do skutecznych i bezpiecznych. Z pewnością warto umówić się na czyszczenie hydrodynamiczne, które wykonuje się w serwisie, ponieważ z wnętrza podzespołu wypłukiwana jest sadza wraz z popiołem. Ponadto ten sposób jest całkowicie bezpieczny dla obudowy filtra cząstek stałych i jego wkładu. Jeżeli wewnątrz filtra DPF nazbierała się duża ilość sadzy, to zazwyczaj kierowca zostanie o tym powiadomiony za pomocą kontrolki DPF wyświetlonej na kokpicie pojazdu. Może się też zdarzyć, że filtr DPF sam wejdzie w tryb wypalania, dlatego dobrze by też było znać towarzyszące temu objawy. Przez chwilę zwiększy się spalanie, z układu wydechowego zacznie kopcić, a także odczujesz szarpania przy dodawaniu gazu.

1. Wypalanie DPF. Jak przepalić filtr DPF? Czy do jego wypalania powinno dochodzić na postoju, czy raczej w czasie jazdy? - Jak wypalić DPF podczas jazdy?

Filtr cząstek stałych możesz wypalić na postoju, w trasie oraz oddać go do serwisu na komputerowe wypalanie, wykonane przez specjalistę. Jeśli jednak chodzi o wypalanie w trakcie jazdy, to jest to jedyna zalecana metoda, ponieważ jednostka napędowa nie jest obciążana i dodatkowo sadza wypala się naturalnie. Wystarczy, że kierowca wyruszy poza miasto lub wjedzie na autostradę, zwiększy prędkość jazdy oraz podniesie obroty i utrzyma taki styl jazdy przez następne kilkanaście minut. Jeżeli samooczyszczanie filtra DPF przebiegnie skutecznie, to podzespół na jakiś czas odzyska drożność. Wypalanie DPF w serwisie przeprowadza się w wyjątkowych sytuacjach, natomiast każdorazowo trzeba pamiętać o wymianie oleju silnikowego i filtra oleju.

Wypalanie filtra DPF

Dlaczego mycie DPF jest lepsze niż wypalanie? - Wypalanie DPF, ile trwa?

Mycie filtra cząstek stałych w maszynie pozwala pozbyć się sadzy oraz popiołu, dzięki czemu odzyskuje 100% parametrów wraz z właściwościami. Wypalanie filtra DPF usuwa wyłącznie sadzę, a do tego efekt jest krótkotrwały. Należy pamiętać, że to w głównej mierze popiół odpowiada za utratę sprawności tego podzespołu, a jedyną możliwością jego wypłukania jest czyszczenie hydrodynamiczne. Samooczyszczanie filtra cząstek stałych w trasie tudzież na postoju wynosi od 15 do 30 minut. Jak widać, do wypalania DPF należy się odpowiednio przygotować, zapewnić potrzebne warunki oraz nie gasić samochodu w trakcie trwania procesu samoregeneracji.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Kacper
star star star star star
Wystawiono 5 miesiecy temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Wypalałem w grudniu ubiegłego roku swój dpf. Już teraz przekonałem się, że nie jest to najlepszy wybór. Problem nie został zażegnany, mimo zapewnień. Żałuję, że wcześniej nie trafiłem na Wasz artykuł, uniknąłbym niepotrzebnie poniesionych kosztów i minionego czasu. Dlatego też chciałbym się zorientować coś na temat kwoty, czasu realizacji. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Jan
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wypalanie filtra DPF (filtr cząstek stałych) jest jak najbardziej zalecane. Filtr DPF jest ważnym elementem układu oczyszczania spalin w samochodach z silnikami Diesla. Ma na celu usuwanie zanieczyszczeń zawartych w spalinach, takich jak cząstki stałe i pyły, co przyczynia się do ochrony środowiska i zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Wypalanie filtra DPF pozwala udrożnić podzespół z zalegającej w nim sadzy. Jeśli jednak potrzebujesz dokładniej wyczyścić DPF, to umów się do serwisu na czyszczenie hydrodynamiczne.

Popularne wpisy