Jak regeneracja filtra DPF wpływa na sprawność silnika? Poznaj najskuteczniejszą metodę

Regeneracja filtra cząstek stałych DPF wykonana prawidłowo i w odpowiednim czasie, pozytywnie wpływa na sprawność silnika, poprawiając jego moc, moment obrotowy, spalanie i emisję spalin. Należy jednak unikać niefachowych regeneracji i zwracać uwagę na częstotliwość regeneracji, która może być sygnałem problemów z silnikiem. Taką regenerację można przeprowadzić na kilka sposobów; wypalanie w trasie, na postoju, w serwisie, a także czyszczenie hydrodynamiczne, pneumatyczne, jak również ultradźwiękowe. Oczywiście nie każda metoda regeneracji DPF / FAP jest skuteczna, ponieważ usuwana jest tylko sadza, a popiół nadal pozostaje we wnętrzu filtra cząstek stałych. Uważa się, że najlepszą metodą czyszczenia elementu układu wydechowego jest mycie hydrodynamiczne. Jeśli zauważasz jakieś niepokojące objawy, które wykazuje Twoje auto, umów się na diagnostykę i regenerację do serwisu.

Filtr cząstek stałych DPF

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - od 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Przycisk START STOP

Jaka jest najlepsza metoda czyszczenia DPF?

Aktualnie metoda regeneracji hydrodynamicznej jest najbardziej skutecznym i bezpiecznym sposobem oczyszczania filtrów cząstek stałych oraz katalizatorów na rynku. Proces ten odbywa się przy użyciu wysokociśnieniowej wody oraz detergentu, które w specjalistycznej maszynie usuwają zanieczyszczenia zgromadzone w filtrze. Dzięki temu procesowi eliminowane są wszelkie produkty spalania paliwa, takie jak sadza, nagar, czy metale ciężkie, przywracając podzespoły do ich pierwotnej wydajności. Zaletą tego podejścia jest jego skuteczność oraz brak konieczności ingerencji w strukturę filtrów.

Co daje regeneracja DPF?

Silnik samochodowy

Regeneracja DPF to proces czyszczenia lub przywracania właściwości filtracyjnych filtrów cząstek stałych montowanych w układach wydechowych silników wysokoprężnych. DPF jest zaprojektowany do gromadzenia i usuwania cząstek stałych z gazów spalinowych, co pomaga zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Gdy DPF zaczyna się zapychać, może to prowadzić do ograniczenia wydajności silnika, wzrostu zużycia paliwa i innych problemów. Regeneracja DPF może być potrzebna, gdy czujnik monitorujący ilość cząstek stałych w filtrze wskazuje, że osiągnięto pewien poziom nasycenia, co oznacza, że filtr wymaga oczyszczenia.

Jakie objawy daje zapchany DPF?

Objawy uszkodzenia filtra cząstek stałych DPF/FAP objawiają się głównie poprzez sygnalizację awarii za pomocą kontrolki DPF lub Check Engine, wzmożone wytwarzanie dymu z wydechu, wzrost zużycia paliwa oraz wyraźne spadki mocy pojazdu. Czasami kierowca może zauważyć niespodziewane wahania obrotów silnika oraz przejście jednostki napędowej w tryb awaryjny. Dodatkowo blokada filtra DPF/FAP może być sygnalizowana poprzez błędy zgłaszane przez sterownik, zazwyczaj o kodach P2463 lub P2002. Diesel, który nie jest w stanie utrzymać mocy podczas jazdy, może również mieć trudności z efektywnym oczyszczaniem spalin przez filtr DPF/FAP.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Mirosław
star star star star star
Wystawiono 4 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Chciałbym zapytać czy działają państwo w sposób na wymianę? Oddaje wam swój obecny dpf i odbieram wasz. Prosze o informacje jakie to koszta do forda mondeo mk3
Damian
star star star star star
Wystawiono 4 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dzien dobry. Czy wyczyscicie zawor egr??
Piotrek
star star star star star
Wystawiono 4 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Czy regenerujecie system adblue??
Daniel
star star star star star
Wystawiono 4 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Nie mam dpf u siebie w bmw ale czy byliby mi panstwo w stanie dopasowac i ''dolozyc''?

Popularne wpisy

17 lutego 2021

Czyszczenie DPF | YouTube

Samodzielne czyszczenie DPF-a - czy to dobry pomysł? W przypadku, gdy mamy problem z zapchanym podzespołem i interesuje nas temat, jakim jest czyszczenie DPF, YouTube najpewniej będzie zawierał wiele filmików instruktażowych, na których ukazane zostanie przeprowadzanie tego typu zabiegu za pomocą ...