Hałas z katalizatora

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji KAT

1. Co, kiedy słyszysz hałas wydobywający się z katalizatora?

W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, czym wywołany jest hałas katalizatora, z którym niewątpliwie wielu z Państwa miało okazję się spotkać. Najczęściej hałasujący katalizator będzie wskazywał na jego uszkodzenie. Zazwyczaj za ten dźwięk odpowiedzialny jest pokruszony nośnik naszego podzespołu, który jak wiemy, przeważnie jest ceramicznej budowy. Wkład taki jest mało odporny na zmiany temperatur, a także na wszelkie wstrząsy i uderzenia w okolice podwozia. Wówczas to zazwyczaj podczas przyspieszenia takie pokruszone kawałki zaczynają gwałtownie się przemieszczać w obudowie naszego reaktora katalitycznego, obijając się o jego ściany, a tym samym tworząc ten jakże charakterystyczny metaliczny odgłos. Należy pamiętać, iż awaria katalizatora i objawy to nie tylko nieprzyjemny dla ucha dźwięk, ale także pojawienie się kontrolki „check engine”, zmniejszona moc naszej jednostki napędowej, problem z uzyskaniem większej prędkości, a także nierówna praca naszego silnika, szczególnie odczuwalna podczas pracy pojazdu na tak zwanym luzie. Pamiętajmy, aby nigdy nie zwlekać z reakcją i jak najszybciej poddać nasz uszkodzony, czy też zapchany podzespół regeneracji. Nie warto zastanawiać się nad tym, jak wymienić katalizator, ponieważ obecny postęp techniczny umożliwia przywrócenie go do pełnej sprawności. Taki awaryjny element w sytuacji zapchania zostaje poddany czyszczeniu metodą wodną, a i sam wkład, jeżeli okaże się uszkodzony, podlega wymianie. Warto więc korzystać z tej alternatywy, tym bardziej iż jest tańsza, a poziom pracy katalizatora po takim zabiegu może śmiało się równać z tym, jaki reprezentuje fabrycznie nowy podzespół.

Hałas z katalizatora

Samodzielna wymiana katalizatora w praktyce

W skrajnych przypadkach zdarza się, iż podzespół jest tak uszkodzony, iż przywrócenie go do pełnej sprawności nie jest już możliwe. Wówczas to bardzo często kierowcy po zakupie nowego podzespołu zastanawiają się nad jego samodzielnym ponownym montażem. Sam proces podmiany podzespołu, być może dla osoby z odrobiną umiejętności technicznych i podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki nie będzie trudny. Nie należy jednak zapominać, iż każda ingerencja w pracę katalizatora, niezależnie czy to będzie wymiana sondy lambda, czy też czyszczenie lub całkowita wymiana, wymaga w następnej kolejności ponownego zaadaptowania, a to wiąże się ze znajomością obsługi testera diagnostycznego. Tak więc, jeżeli chcemy, aby po regeneracji hałas z katalizatora nie zamienił się w najlepszym przypadku w ciągle wyskakujący błąd na naszej desce rozdzielczej - zaniechajmy samodzielnych prób wymiany podzespołu.

Samodzielna wymiana katalizatora w praktyce
Co o tym myślisz?

Komentarze

Michał
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Hałas z katalizatora może być spowodowany przez kilka różnych czynników. Zatkanie katalizatora: Jeśli katalizator jest zatkany, może powodować hałas podczas jazdy. Zatkanie katalizatora jest często spowodowane przez nagromadzenie się sadzy lub innych zanieczyszczeń. Uszkodzenie katalizatora: W przypadku uszkodzenia katalizatora, na przykład pęknięcia ceramiki, może również powodować hałas podczas jazdy. Nieprawidłowa instalacja: Jeśli katalizator został nieprawidłowo zainstalowany, może powodować drgania i hałas podczas jazdy. Inne przyczyny: Inne przyczyny hałasu z katalizatora mogą obejmować brak płynu chłodzącego, nieprawidłową pracę silnika, awarię innych podzespołów układu wydechowego. Jeśli hałas z katalizatora jest słyszalny, należy skontaktować się z mechanikiem, aby sprawdzić i naprawić problem. W przypadku potwierdzenia uszkodzenia katalizatora, jego wymiana jest konieczna.
Grzegorz
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie zdecydowałbym się na samodzielny montaż i demontaż, wolę powierzyć takie sprawy zaufanemu mechanikowi. Nie wiedziałem, że hałas może świadczyć także o awarii katalizatora. Tak czy siak, w takim przypadku należy zrobić diagnostykę, żeby się upewnić, co wymaga naprawy.
Gabryś
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
No niestety, ale jak się słyszy jakikolwiek hałas podczas jazdy to niepokój wzrasta... a uszkodzony katalizator? no cóż.. przechodziłem przez to, musiałem wymienić na nowy ;/
Filip
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie spotkałem się z hałasującym katalizatorem, ale gdyby uległ uszkodzeniu to warto wiedzieć takie rzeczy. Celna uwaga.
Marcel
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Kiedy miałem problem z katalizatorem, to właśnie słyszałem jakieś dziwne hałasy.... Po czym okazało się, że jest on całkowicie pokruszony, a słyszałem obijające się o obudowę okruchy....
Tomasz
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Jak Katalizator hałasuje to najpewniej jest uszkodzony wkład, bo mógł się w środku posypać, a w takim wypadku nic innego nie pozostaje jak wymiana na nowy.

Popularne wpisy

21 września 2021

Źle usunięty DPF - objawy

Nie zawsze proces usuniętego filtra cząstek stałych przebiegnie pomyślnie. Otóż, jeśli sterownik silnika, pomimo pozbycia się podzespołu z układu wydechowego, w dalszym ciągu inicjuje wypalanie, to pierwszy objaw, że coś jest nie tak. ...