Subpage photo

Regeneracja filtrów DPF FAP i czyszczenie katalizatorów - Wrocław

Czyszczenie FAP/DPF i regeneracja katalizatorów w Wrocławiu

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Pod względem liczby ludności zajmuje czwarte miejsce w kraju, piąte natomiast pod względem powierzchni, jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, ulokowaną w południowo-zachodniej Polsce w województwie dolnośląskim, nad rzeką Odrą. Wrocław nazywany Perłą Ziem Odzyskanych, polską Doliną Krzemową, miastem mostów, opisywane na wiele sposobów, ale żaden nie odda w pełni ducha tego miasta.

Trzy lata z rzędu, bo w 2015, 2016 i 2017 miasto zostało sklasyfikowane w pierwszej setce rankingu „Najlepsze miasta do życia”.

Pochodzenie nazwy miasta nie jest do końca znane, opisuje się ją jako gród Wrocława, imię to było bardzo popularne wśród rycerstwa polskiego.

Po raz pierwszy o Wrocławiu wspomina się w roku 1000, od początku znajdował się pod panowaniem Piastów i był główną siedzibą królestwa, jest również najstarszym miastem Polskim pod względem uzyskania praw miejskich, otrzymał je przed 1214 rokiem. Gall Anonim pisał w swoich kronikach o Wrocławiu, Krakowie oraz Sandomierzu jako o trzech głównych stolicach Królestwa Polskiego.
Początkiem XIX wieku mieszkało tu tylko 78 tysięcy osób, obecnie we Wrocławiu mieszka ok. 638 586 mieszkańców.

Mimo trudnego czasu, jakim był okres wojenny, w mieście zachowało się wiele oryginalnych budowli, również wiele zostało odrestaurowanych bądź odbudowanych, które obecnie wpisane są do rejestru zabytków Wrocławia. Warte uwagi są: Stary oraz Nowy Ratusz na Rynku, archikatedra św. Jana Chrzciciela, bazylika św. Elżbiety, neogotycki kościół św. Michała Archanioła, katedra greckokatolicka pw. św. Wincentego i św. Jakuba, neogotycki Dworzec Główny, Hala Stulecia, Opera Wrocławska, Hala Targowa. Ratusz wrocławski jest najstarszym ratuszem w kraju, w jego wieży znajduje się najstarszy dzwon zegarowy oraz najstarszy zegar wieżowy, w piwnicach budynku znajduje się również najstarsza restauracja w Europie.

Wrocław nazywany jest miastem mostów lub Wenecją Północy, znajduje się tu największa liczba mostów w Polsce, ponadto jako jedyne w kraju ma wypełnioną wodą fosę miejską. Jeszcze przed II wojną światową zapisanych było 303 tych budowli, obecnie jest ich około 400.

Miasto tuż po Warszawie posiada drugi pod względem dochodów i wydatków budżet w Polsce. Wskaźnik bezrobocia liczony jest na poziomie 3,9%, a dochód na jednego mieszkańca to 6025 zł. Wrocław to również miasto milionerów, gdyż mieszka tu ponad 400 osób, których dochody przekraczają 1 mln złotych.

W mieście krzyżują się drogi europejskie, krajowe oraz wojewódzkie: A4 (Jędrzychowice – Korczowa), DK5 (Nowe Marzy – Lubawka), DK94 (Zgorzelec – Korczowa), DK98, DW320 (Kozanów – Rędziny), DW336, DW337, DW342 (Wrocław – Strupina), DW347 (Wrocław – Kąty Wrocławskie), DW349, DW356, DW362, DW395 (Paczków – Wrocław), DW453 oraz DW455 (Wrocław – Oława). Wrocław więc ma bardzo dobrą sieć dróg, silnie zorientowaną na centrum miasta, to od niego wychodzi większość dróg, mając kształt promienisty.
Miasto jest również największym ośrodkiem kulturalnym i intelektualnym w kraju, o wieloletniej tradycji. Tu odbywa się Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju, Kongres Eucharystyczny, tu odbyły się Mistrzostwa Europy w Koszykówce Mężczyzn, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn. W 2016 roku miasto zostało Europejską Stolicą Kultury oraz Światową Stolicą Książki, odbył się tu również konkurs Europejskiej Nagrody Filmowej.
Miasto zapewnia szeroką ofertę kulturalną i rozrywkową swoim mieszkańcom oraz turystom, znajduje się tu wiele teatrów, kin, muzeów, galerii sztuki, klubów muzycznych, pubów. Co roku odbywa się tu wiele festiwalów filmowych, na terenie miasta znajduje się również najpopularniejszy w całej Europie park wodny z działającymi cały rok basenami krytymi i odkrytymi.
Dawniej miasto podzielone było na pięć osiedli, obecny podział dzieli je na 48 osiedli np. Fabryczna-Gajowice, Krzyki-Gaj, Psie Pole-Widawa, Stare Miasto-Zacisze. Wrocław posiada, znaczną liczbę szpitali i dzięki wielu zabiegom znany jest na całym świecie. W 1958 roku właśnie tutaj dokonano pierwszej w kraju operacji na otwartym sercu, a w 1966 roku pierwszą operację przeszczepienia nerki od żywego dawcy.
Wrocław sąsiaduje z Czernicą, Długołęką, Kobierzycami, Obornikami Śląskimi oraz z Wisznią Małą.

Katalizator samochodowy w samochodzie Rover we Wrocławiu
Regeneracja filtrów DPF FAP i katalizatorów Wrocław

 

Regeneracja filtrów cząstek stałych DPF/FAP i katalizatorów we Wrocławiu.

Wrocław oferuje również bogatą ofertę dla miłośników motoryzacji, co roku kierowcy spotykają się na targach motoryzacyjnych, działa tu również automobilklub dla fanów zabytkowych aut z całej Polski. W mieście znajduje się wiele stacji benzynowych, warsztatów samochodowych i autoryzowanych serwisów oferujących bogatą ofertę usług dla naprawy i prawidłowej eksploatacji samochodu. Jak podaje wrocławski wydział komunikacji, większa ilość zarejestrowanych samochodów to te z silnikiem wysokoprężnym diesel. Jednostki te swoją świetność zawdzięczają długiej żywotności, niskiej cenie oleju napędowego oraz dobremu zdaniu wielu kierowców. Jednak od kilku lat kierowcy narzekają na wysoce zaawansowany osprzęt, który z czasem się psuje, a jego naprawa to nie mały wydatek. Najbardziej kłopotliwym elementem, z którym zgłaszają się kierowcy do serwisów samochodowych, jest filtr cząstek stałych

Po wprowadzeniu przez Parlament Europejski norm emisji spalin obowiązujących w całej Europie, producenci samochodów musieli wyposażyć nasze samochody w element, który oczyści spaliny produkowane przy spalaniu oleju napędowego i pozwoli naszemu autu poruszać się po drogach. Filtr cząstek stałych potrafi być bardzo skomplikowanym urządzeniem, a co za tym idzie drogim w eksploatacji, zwłaszcza gdy korzystamy z usług autoryzowanego serwisu DPF-ów. Zalecaną procedurą przez producentów samochodów jest wypalanie filtra w serwisie, zwłaszcza jeśli nasz samochód służy tylko i wyłącznie do jazdy miejskiej.
Gdy auto zaczyna dymić, traci moc, a na desce rozdzielczej zapala się kontrolka filtra, oznacza to zapchany filtr DPF, zazwyczaj problem występuje, gdy jego powierzchnia zapełni się w ponad połowie zanieczyszczeniami. A moment ten przychodzi zazwyczaj po przejechaniu 100 000 do 200 000 km. Teoretycznie w tym momencie filtr powinien zostać wymieniony na nowy, jednak jego cena to w zależności od modelu nawet i kilka tysięcy złotych. Stąd wiele serwisów i warsztatów zaleca profesjonalny proces regeneracji filtra cząstek stałych. 

W 100% skuteczny proces regeneracji elementu możliwy jest po wykonaniu go tylko i wyłącznie w profesjonalnym warsztacie, w specjalnie dedykowanej do tego procesu maszynie, przez wykwalifikowanego pracownika, tylko wtedy mamy pewność, że nasz element działać będzie jak nowy.
Gdy już będziemy mieli pewność, że nasz DPF lub FAP wymaga regeneracji, należy zdemontować go w warsztacie samochodowym i odesłać do serwisu. Tam zostanie poddany oględzinom przez pracownika pracowni, polegać one będą na ocenie fizycznej filtra, ocenie wizualnej, pod względem uszkodzeń czy ubytków. Gdy pracownik stwierdzi, że filtr nadaje się do czyszczenia, montuje dedykowane dla niego adaptery, dzięki którym możliwe będzie umieszczenie go w maszynie. Pierwszy etap regeneracji filtra to podłączenie go do przewodu powietrza w celu sprawdzenia przepływu powietrza przez DPF, w tym momencie następuje również wydruk parametrów sprzed czyszczenia, dzięki którym pracownik wie, jak bardzo zapchany jest filtr. Następny etap to zamiana przewodu powietrznego na wodny. Dzięki niemu woda pod wpływem wysokiego ciśnienia wypłukuje z filtra zanieczyszczenia, pyły, popiół oraz cząstki sadzy. W tym momencie do filtra aplikowany jest również specjalny płyn/preparat, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się trudnych zanieczyszczeń. Zazwyczaj taki proces czyszczenia trwa około godziny, po jego zakończeniu następuje ponowny wydruk parametrów filtra tak, aby pracownik mógł ocenić czy cały proces czyszczenia filtra FAP był skuteczny, jeżeli jego wynik nadal wskazuje ponad 20 mbar, proces czyszczenia powtarza się. Po prawidłowo zakończonym procesie czyszczenia filtra następuje jego suszenie gorącym powietrzem, trwa to zazwyczaj około 20 minut. Następnie następuje chłodzenie filtra tak, aby możliwe było jego wyjęcie z maszyny, trwa to około 50 minut. Po tym czasie filtr zostaje wymontowany z maszyny, rozebrany z adapterów, a pracownik myje wlot oraz wylot filtra, oraz dokonuje jego wizualnej oceny. Następnie filtr zostaje odesłany do klienta jeszcze tego samego dnia. Razem z filtrem klient dostaje dwuletnią gwarancję oraz oba wydruki parametrów sprzed i po regeneracji.

Prawidłowo zregenerowany filtr cząstek stałych nadal spełnia taką samą normę spalin jak przed zabiegiem oraz nie powinien sprawiać kłopotu przez kolejnych kilkaset tysięcy kilometrów. Cennik usług dla miasta Wrocławia usług takich jak wypalanie filtra, czyszczenie filtra FAP czy płukanie filtra DPF podane będą w tabeli poniżej.

 

 

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów w Wrocławiu

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF w Wrocławiu 320
Regeneracja filtra FAP w Wrocławiu 320
Mycie katalizatora w Wrocławiu 320
Płukanie katalizatora SCR w Wrocławiu 320
Naprawa filtra cząstek stałych w Wrocławiu 320
Czyszczenie płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych w Wrocławiu 1490
Wycinanie filtra FAP, usuwanie filtra FAP w Wrocławiu 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR w Wrocławiu 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora w Wrocławiu

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Znajdź najbliższy punkt odbioru w Wrocławiu i wygodnie wyślij filtr DPF z Wrocławia do regeneracji i czyszczenia

Z Wrocławia filtry DPF i katalizatory można wysłać do pracowni regeneracji zarówno z pomocą kuriera, którego zamawiają nasi logistycy, jak również skorzystać z jednego z wielu punktów odbioru, z poniższej tabeli.
miasto dzielnica/osiedle ulica informacje dodatkowe współrzędne GPS LINK
Wrocław Adama Mickiewicza WRO18N 51.114288/17.104280 Wyszukaj
Wrocław Żegiestowska WRO29A 51.082790/17.036160 Wyszukaj
Wrocław Honoriusza Balzaka POP-WRO57 51.076500/16.959940 Wyszukaj
Wrocław Bardzka WRO22A 51.084679/17.046740 Wyszukaj
Wrocław Popowice Północne Białowieska WRO15N 51.123779/16.993099 Wyszukaj
Wrocław Stabłowice Nowe Boguszowska WRO19ML 51.150372/16.892151 Wyszukaj
Wrocław Borowska WRO06L 51.085381/17.036110 Wyszukaj
Wrocław Borowska WRO29N 51.074680/17.032949 Wyszukaj
Wrocław Braniborska WRO09A 51.110222/17.015261 Wyszukaj
Wrocław Braniborska WRO11A 51.111839/17.006130 Wyszukaj
Wrocław Aleja Aleksandra Brücknera WRO02L 51.138248/17.082270 Wyszukaj
Wrocław Budziszyńska WRO16A 51.113129/16.954060 Wyszukaj
Wrocław Nowe Lamowice Antonia Vivaldiego POP-WRO88 51.051559/17.059290 Wyszukaj
Wrocław Czekoladowa WRO13A 51.048599/16.962700 Wyszukaj
Wrocław Portowa WRO21A 51.121330/17.015610 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Celina Energetyczna WRO03N 51.091679/17.014099 Wyszukaj
Wrocław Jurija Gagarina WRO26N 51.094769/16.932940 Wyszukaj
Wrocław Gajowicka WRO22N 51.089241/17.007250 Wyszukaj
Wrocław Dworek Gajowicka WRO04A 51.086102/17.004570 Wyszukaj
Wrocław Gazowa WRO25N 51.077702/17.069530 Wyszukaj
Wrocław Gliniana WRO700 51.091850/17.040030 Wyszukaj
Wrocław Grabiszyn Grabiszyńska WRO08A 51.094021/16.979549 Wyszukaj
Wrocław Generała Stefana Grota-Roweckiego WRO11N 51.052189/17.031799 Wyszukaj
Wrocław Generała Stefana Grota-Roweckiego WRO09N 51.062199/17.032761 Wyszukaj
Wrocław Grunwaldzka WRO14A 51.114510/17.066549 Wyszukaj
Wrocław Gubińska WRO04L 51.113499/16.958441 Wyszukaj
Wrocław Kuźniki Hermanowska WRO31A 51.123402/16.952721 Wyszukaj
Wrocław Honoriusza Balzaka WRO16N 51.078270/16.958670 Wyszukaj
Wrocław Gądów Mały Szybowcowa WRO12A 51.127209/16.975220 Wyszukaj
Wrocław Grabiszyn Inżynierska WRO25A 51.094879/16.990370 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Celina Łączności WRO23N 51.092651/17.012920 Wyszukaj
Wrocław Gajowice Jemiołowa WRO34A 51.095428/17.008961 Wyszukaj
Wrocław Gądów Mały Jerzego Bajana WRO24A 51.129478/16.965420 Wyszukaj
Wrocław Kamienna WRO10L 51.085678/17.045931 Wyszukaj
Wrocław Krzyki Aleja Karkonoska WRO01D 51.061981/17.000059 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Bolesława Krzywoustego Kiełczowska WRO31N 51.147251/17.123280 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Krzywoustego Kiełczowska WRO06A 51.146549/17.133530 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Krzywoustego Kiełczowska WRO12B 51.146309/17.134541 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Dorota-Barbara Komandorska WRO06N 51.094711/17.028219 Wyszukaj
Wrocław Księże Małe Krakowska POP-WRO47 51.082211/17.075100 Wyszukaj
Wrocław Siedlec Krakowska WRO01L 51.095299/17.056721 Wyszukaj
Wrocław Siedlec Krakowska WRO07A 51.091961/17.062870 Wyszukaj
Wrocław Emila Zegadłowicza WRO06B 51.128910/17.032921 Wyszukaj
Wrocław Leśnica Krępicka WRO17N 51.150341/16.861851 Wyszukaj
Wrocław Aleja Marcina Kromera WRO14L 51.131950/17.062559 Wyszukaj
Wrocław Królewiecka WRO14N 51.155621/16.922890 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Jana III Sobieskiego Królewska WRO33N 51.159969/17.133430 Wyszukaj
Wrocław Krynicka WRO08L 51.082191/17.046190 Wyszukaj
Wrocław Grabiszyn Krzemieniecka WRO16L 51.097309/16.950689 Wyszukaj
Wrocław Bolesława Krzywoustego WRO986 51.139648/17.081940 Wyszukaj
Wrocław Popowice Południowe Legnicka WRO32N 51.122490/16.989759 Wyszukaj
Wrocław Popowice Północne Legnicka WRO19A 51.127102/16.981110 Wyszukaj
Wrocław Popowice Południowe Małopanewska WRO15L 51.122799/16.987930 Wyszukaj
Wrocław Gorlice Miłostowska POP-WRO81 51.146221/17.120840 Wyszukaj
Wrocław Mińska WRO11L 51.105961/16.950480 Wyszukaj
Wrocław Fromborska WRO10N 51.151051/16.940660 Wyszukaj
Wrocław Strachocińska WRO35A 51.109901/17.138041 Wyszukaj
Wrocław Gądów Mały Na Ostatnim Groszu WRO24N 51.121380/16.975340 Wyszukaj
Wrocław Obornicka WRO03A 51.138699/17.028210 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Jana III Sobieskiego Generała Leopolda Okulickiego WRO09B 51.162670/17.125231 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Wilanowskie Oleska WRO13N 51.159470/17.133961 Wyszukaj
Wrocław Biskupin Henryka Siemiradzkiego WRO12N 51.102909/17.094919 Wyszukaj
Wrocław Księże Wielkie Opolska POP-WRO72 51.074081/17.087620 Wyszukaj
Wrocław Osobowice Osobowicka WRO05B 51.143879/16.987869 Wyszukaj
Wrocław Paprotna WRO28A 51.153191/17.027380 Wyszukaj
Wrocław Pilczyce Pilczycka WRO02N 51.140640/16.957710 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Bolesława Krzywoustego Litewska WRO20N 51.142399/17.127790 Wyszukaj
Wrocław Popowice Północne Popowicka POP-WRO34 51.128052/16.989719 Wyszukaj
Wrocław Biskupin Promień WRO203 51.103088/17.100901 Wyszukaj
Wrocław Dworek Racławicka WRO21N 51.083309/17.004910 Wyszukaj
Wrocław Romana Dmowskiego WRO27N 51.117378/17.021460 Wyszukaj
Wrocław Pilczyce Sielska WRO08N 51.140202/16.962761 Wyszukaj
Wrocław Słubicka WRO18L 51.117882/17.001089 Wyszukaj
Wrocław Dworek Sokola WRO05A 51.082520/17.007601 Wyszukaj
Wrocław Ludwika Solskiego WRO28N 51.082890/16.969650 Wyszukaj
Wrocław Sołtysowicka WRO30A 51.140461/17.070530 Wyszukaj
Wrocław Gajowice Stalowa WRO36A 51.100899/17.000290 Wyszukaj
Wrocław Strachocińska WRO19N 51.102840/17.155800 Wyszukaj
Wrocław Strachocińska WRO207 51.108959/17.139271 Wyszukaj
Wrocław Sucha WRO33A 51.096420/17.034380 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Anna Swobodna WRO15A 51.100578/17.024191 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Anna Swobodna WRO12L 51.098980/17.025190 Wyszukaj
Wrocław Władysława Syrokomli WRO08B 51.141048/17.047060 Wyszukaj
Wrocław Ślężna WRO02A 51.079491/17.021009 Wyszukaj
Wrocław Sieradzka WRO05N 51.092659/17.031660 Wyszukaj
Wrocław Świeradowska WRO18A 51.075909/17.042801 Wyszukaj
Wrocław Krynicka WRO23A 51.077400/17.047110 Wyszukaj
Wrocław Księże Małe Opolska WRO11B 51.075401/17.086349 Wyszukaj
Wrocław Toruńska WRO02B 51.130630/17.078070 Wyszukaj
Wrocław Siedlec Generała Romualda Traugutta POP-WRO86 51.097618/17.056231 Wyszukaj
Wrocław Trzebnicka WRO04N 51.130291/17.037809 Wyszukaj
Wrocław Wapienna WRO17L 51.087589/17.041800 Wyszukaj
Wrocław Warmińska POP-WRO87 51.147598/16.940399 Wyszukaj
Wrocław Wełniana WRO26A 51.158489/16.897301 Wyszukaj
Wrocław Widna WRO07L 51.085350/17.044970 Wyszukaj
Wrocław Aleja Wiśniowa WRO05L 51.083420/17.023750 Wyszukaj
Wrocław Zakładowa WRO30N 51.130348/17.040819 Wyszukaj
Wrocław Osiedle Anna Tadeusza Zielińskiego WRO911 51.099838/17.022949 Wyszukaj
Wrocław Żernicka WRO32A 51.123360/16.924789 Wyszukaj
Wrocław Żmigrodzka WRO03L 51.143761/17.032230 Wyszukaj
Wrocław Dworek Aleja Generała Józefa Hallera WRO10B 51.088421/16.998800 Wyszukaj
Wrocław Krzyki Aleja Karkonoska WRO03B 51.060928/16.993740 Wyszukaj
Wrocław Plac Grunwaldzki WRO13L 51.114441/17.069220 Wyszukaj

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Dzielnice

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer