Regeneracja filtrów DPF FAP i czyszczenie katalizatorów - Kraków

Czyszczenie FAP/DPF i regeneracja katalizatorów w Krakowie

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków

Drugie pod względem powierzchni i liczby mieszkańców miasto w Polsce to Kraków, położony nad Wisłą w południowej części kraju, w województwie małopolskim. Jedno z najstarszych miast w Polsce, pełniło funkcję stolicy do roku 1795.
Miasto pełni zadania centrum administracyjnego, kulturalnego, naukowego, edukacyjnego, gospodarczego, usługowego i turystycznego dla województwa małopolskiego. Jest drugim, tuż po Warszawie, rynkiem powierzchni biurowej, gdyż znajduje się tu ponad milion metrów kwadratowych powierzchni biurowej.
W mieście ulokowanych jest wiele głównych placówek o znaczeniu narodowym np. Polskiej Akademii Umiejętności, Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego, Narodowego Centrum Nauki, Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego, dowództwa Sił Specjalnych RP, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Polskiego Związku Narciarskiego, Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe, Panteon Narodowy, Archiwum Narodowe, Centrum Operacji Specjalnych i wiele innych.
Kraków sąsiaduje z powiatem wielickim, proszowickim i krakowskim oraz gminami Koniusza, Liszki, Niepołomice, Skawina, Wieliczka oraz Zielonki.
W mieście ulokowanych jest 43 parki, 5 rezerwatów przyrody oraz dwa uzdrowiska w Swoszowicach i Mateczny gdzie wykonywane są zabiegi odnowy biologicznej, ze źródłami wody leczniczej, gdzie leczyć można schorzenia reumatyczne. Swoszowice są na 4. miejscu w Europie i 5. miejscu na świecie, jeżeli chodzi o uzdrowisko z zawartością siarki w wodach. Główne atrakcje turystyczne Krakowa to Zamek Królewski na Wawelu z Katedrą Wawelską, Stare Miasto – wpisane na Listę Światowego Dziedzictw UNESCO, Kolegiata św. Anny, Kazimierz z cmentarzem Remuh oraz Kopiec Kościuszki.

Jeżeli chodzi o klasyfikację Krakowa, znajduje się on również na niechlubnej liście miast raportu Światowej Organizacji Zdrowia jako jedenaste najbardziej zanieczyszczone miasto w Unii Europejskiej. Dzieje się tak ze względu na trudne położenie geograficzne, które znacznie utrudnia wentylację miasta, przez co spowija je smog. W mieście znacznie zmniejszona jest przejrzystość powietrza, przez co również znajduje się w rankingu europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Źródłem tych wszystkich zanieczyszczeń są głównie piece na paliwa stałe i pył napływający spoza miasta, ale również przemysł i samochody zwłaszcza te z silnikami diesla i bez filtra cząstek stałych. Pojazdy te emitują znacznie więcej szkodliwych zanieczyszczeń, dodatkowo w ostatnich latach popularnym procesem było wycinanie filtrów DPF/FAP, obecnie jest już zabronione prawnie, ale po polskich drogach porusza się jeszcze spora liczba samochodów bez filtra cząstek stałych, które przyczyniają się do pogorszenia jakości powietrza, wzrostu zjawiska smogu oraz ryzyka zachorowania na raka wśród ludzi. I właśnie po to producenci samochodów już kilkanaście lat temu wyposażyli pojazdy w filtr cząstek stałych, którego zadaniem jest zatrzymywanie cząstek stałych sadzy wydobywających się przy spalaniu oleju napędowego oraz ich wypalanie w jego wnętrzu. Jak każda część w samochodzie również i filtr DPF/FAP z czasem ulega zużyciu i wymaga naprawy lub wymiany. I tu z ofertą naprzeciw klientom wychodzą wszelkie serwisy czy warsztaty samochodowe oferujące regenerację filtra DPF, czyszczenie filtra FAP, mycie filtra DPF, płukanie filtra FAP czy wymianę filtra cząstek stałych. Jeszcze do niedawna możliwe było skorzystanie z oferty usuwania filtra DPF/FAP jednak od momentu zmiany w prawie, czyli 2017 roku, proceder ten jest zakazany prawnie. Im częściej mówi się o problemie smogu w dużych miastach, tym częściej wspomina się o nacisku na kontrole drogowe, które miałyby sprawdzać ilość emisji spalin wydzielanych z naszego samochodu, tak jak ma to miejsce w zachodnich miastach. W Niemczech policja podczas rutynowej kontroli sprawdza ilość emisji spalin, w momencie znacznego przekroczenia lub zupełnego braku filtra zostaniemy ukarani mandatem w wysokości kilku tysięcy euro.

Katalizator samochodowy Range Rover w Krakowie
Regeneracja filtrów dpf fap i katalizatorów Kraków


Zapchany filtr DPF czy FAP to spory problem dla samochodu, jeśli zbagatelizujemy świecąca się kontrolkę na desce rozdzielczej, może to doprowadzić do unieruchomienia auta i konieczności zakupu nowego filtra. Dlatego warto wcześniej zgłosić się do autoryzowanego serwisu regeneracji filtrów cząstek stałych, który zaoferuje nam czyszczenie filtra. Polegać ono będzie na wprowadzeniu do jego wnętrza specjalnej chemii, której zadaniem będzie rozpuszczenie sadzy zgromadzonej w kanalikach filtra. Następnie filtr trafia do specjalnej maszyny opartej na nowoczesnych technologiach, gdzie pod wpływem płukania wszystkie zanieczyszczenia zostają usunięte, a sprawność filtra poprawia się o 100%.
Równie ważnym elementem w układzie wydechowym naszego samochodu jest katalizator, którego zadaniem jest zmniejszanie ilości szkodliwych składników spalin. Stosuje się je również w ciężarówkach, autobusach, wózkach widłowych, lokomotywach, a także maszynach budowlanych i rolniczych, gdyż wymagają tego europejskie normy emisji spalin. Stąd wiele serwisów oferuje również usługi dedykowane tym elementom, jedną z nich jest czyszczenie katalizatorów. Proces ten polega na usunięciu złogów powstających na powierzchni wnętrza katalizatora. Gdy ilość zanieczyszczeń zgromadzonych w katalizatorze jest zbyt duża, uniemożliwia to jego pracę. Przywrócenie sprawności katalizatora nie jest trudnym procesem, a daje możliwość odzyskania pełnej jego sprawności, jednak proces ten musi być wykonany w specjalistycznej pracowni, gdyż bez odpowiedniego przygotowania łatwo o uszkodzenie delikatnej struktury folii katalitycznej. Cena czyszczenia katalizatora jest znacznie niższa aniżeli cena wymiany elementu na nowy. Cennik usług dla katalizatora i filtra cząstek stałych dla miasta Krakowa podany będzie w tabeli poniżej.

Po raz pierwszy o nazwie Cracoua pisze w 966 roku Ibrahim ibn Jakub, nazwa miasta jak twierdzą językoznawcy pochodzi od rdzenia krak oznaczającego odgałęzienie rzeczne. Jednak legendy krakowskie mówią, że nazwa pochodzi od imienia księcia Kraka. Prawa miejskie uzyskał w 1228 roku, następnie ponownie w 1257 roku. Od 1320 roku Kraków był miastem koronacji królów Polski, aż do 1734 roku, po raz pierwszy koronowany był tu Władysław Łokietek. Miasto rozwijało się bardzo szybko zwłaszcza pod względem architektonicznym, handlowym, rzemieślniczym, kulturalnym i naukowym, to też bardzo szybko podjęto plan powstania dwóch kolejnych miast na przedmieściach Krakowa, Kazimierza i Kleparza.
W trakcie II wojny światowej Kraków jako jedno z niewielu miast nie odniósł większych strat, a już w 1946 roku był jednym z najludniejszych miast w Polsce. Po wojnie nastąpił silny rozwój terytorialny miasta, włączono w jego granice Nową Hutę, która pierwotnie miała być osobnym miastem. Dwa pierwsze szczyty Grupy Wyszehradzkiej odbyły się właśnie w Krakowie w latach 1991 i 1993, miała to spore znaczenie dla miasta. Od 2000 roku miasto ma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Od marca 1991 roku Kraków podzielony jest na 18 dzielnic oznaczonych cyframi rzymskimi i nazwami pochodzącymi od nazwy miasta czy wsi np. Dzielnica I Stare Miasto, Dzielnica II Zwierzyniec.
W 2012 roku Kraków znalazł się w rankingu 120 najatrakcyjniejszych miast świata oraz według raportu Konferencji ds. Handlu i Rozwoju ONZ jest najlepszym miastem na świecie dla rozwoju usług dla biznesu.

Kraków pełni również rolę ważnego węzła transportowego, przechodzą przez niego ważne drogi krajowe i europejskie, DK4 zastąpioną obecnie przez autostradę A4 (Jędrzychowice – Zgorzelec – Bolesławiec – Legnica – Wrocław  – Prądy – Krapkowice – Gliwice – Ruda Śląska – Chorzów – Katowice – Mysłowice – Jaworzno – Chrzanów – Trzebinia  – Kraków – Wieliczka  – Szarów – Bochnia – Brzesko – Tarnów – Dębica – Rzeszów – Łańcut – Jarosław  – Korczowa), DK7 (Żukowo – Gdańsk – Elbląg – Ostróda – Olsztynek – Mława – Płońsk – Warszawa – Janki – Radom – Skarżysko-Kamienna – Jędrzejów  – Kraków – Rabka – Chyżne), DK44 łącząca Górny Śląsk z Krakowem (Gliwice – Mikołów – Tychy – Oświęcim – Zator Skawina – Kraków), DK52 (Cieszyn  – Bielsko-Biała  – Głogoczów), DK75 (Kraków – Niepołomice – Brzesko – Nowy Sącz – Krzyżówka – Tylicz – Muszynka), DK79 (Warszawa – KozieniceZwoleńSandomierzPołaniec – Kraków – Trzebinia – Chrzanów – Jaworzno – Katowice – Chorzów – Bytom), DK94 (Zgorzelec – Bolesławiec – Chojnów – Legnica – Prochowice – Wrocław – BrzegOpoleStrzelce OpolskieToszekPyskowice – Bytom – BędzinSosnowiecDąbrowa GórniczaOlkusz – Kraków – Wieliczka – Targowisko – Bochnia – Brzesko – Wojnicz – Tarnów – Pilzno – Dębica – Ropczyce – Rzeszów – Łańcut – Jarosław – Radymno – Korczowa). Tak dobrze rozbudowana sieć dróg to znaczne utrudnienie dla ruchu drogowego w mieście i spory problem dla mieszkańców, ale również rozwój biznesu. Wzdłuż dróg usytuowanych jest wiele stacji benzynowych, serwisów samochodowych, stacji diagnostycznych i przedsiębiorstw, do których codziennie dojeżdżają tysiące samochodów.
Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów w Krakowie

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF w Krakowie 398
Regeneracja filtra FAP w Krakowie 398
Mycie katalizatora w Krakowie 398
Płukanie katalizatora SCR w Krakowie 398
Naprawa filtra cząstek stałych w Krakowie 398
Czyszczenie płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych w Krakowie 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora w Krakowie 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP w Krakowie 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora w Krakowie

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Dzielnice:

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer